На головну - Юридичні статті - У чому полягає значення Європейського патентного відомства?

У чому полягає значення Європейського патентного відомства?

Європейське патентне відомство - це незалежна від ЄС організація. З 1978 року відомство приймає рішення про те, які винаходи отримують право на захист.

Німеччина є лідером Європи за кількістю патентних заявок.

По всій Європі Німеччина знаходиться на першому місці, коли справа доходить до подачі заявки на патент на винахід в Європейське патентне відомство (ЄПВ). З більш ніж 174 000 заявок, поданих в 2018 році, Німеччина на 15% відставала від США, а потім йшли Японія і Китай. У десятку кращих регіонів Європи входять в цілому шість німецьких земель, включаючи Баварію і Баден-Вюртемберг, де знаходяться штаб-квартири таких компаній, як Siemens і Bosch. Для Європейського патентного відомства 2018 рік також був рекордним роком через кількість заявок, що виріс на 4,6% в порівнянні з минулим роком. На думку Олівера Коппеля з Інституту німецької економіки в Кельні, причина цього очевидна:

"Це, безумовно, збільшення числа наукових досліджень. Таким чином, навіть у Німеччині ми маємо велике зростання інтенсивності досліджень, тобто, скажімо, витрат на дослідження, виміряних національними економічними показниками, що спостерігаються за останнє десятиліття. Це також відноситься до Європейського Союзу як середнє значення, причому Німеччина вже трохи передбачає його", стверджує він.

У 2015 році в Німеччині вперше 3% валового внутрішнього продукту, загальних національних економічних показників, були витрачені на дослідження і розробки. В абсолютних цифрах це становило близько 90 млрд.євро. За десять років до цього витрати, як і раніше становили близько 55,9 млрд.євро. Оскільки компанії часто вкладають мільйони і навіть мільярди євро в дослідження і розробки і, звичайно, хочуть якось повернути витрати, у них є інтерес до захисту нових і, можливо, новаторських винаходів від наслідувачів і не тільки на внутрішньому ринку. Для Олівера Коппеля є вагома причина для цього:

"Більше винаходів стають запатентованими, тому що компанії все частіше займаються зовнішньоекономічною діяльністю. І якраз Європейська патентна заявка означає, що якщо я хочу захистити свої винаходи у Франції, чи в Італії, то я зазвичай роблю це через європейську патентну заявку»
, пояснив він.

Ті, хто хоче захистити винахід, мають вибір між багатьма різними патентними відомствами. Куди звертається компанія, залежить від того, на яких ринках вона хоче бути активною і яка вартість патенту. Як правило, вигідніше залишити винаходи в захисті у національної влади. Але тоді захист також залишається обмеженим лише відповідним ринком. Більшість винаходів реєструються в національних органах в США і Китаї тільки через розмір їх національних ринків.

Ті, хто хоче подати заявку на патент в Європі, повинні зробити це в Європейському Патентному відомстві зі штаб-квартирою в Мюнхені. ЄПВ входить в європейську патентну організацію (ЕПО), незалежну від Європейського Союзу, з радою директорів, контролюючими її діяльність. До них приєдналися практично всі держави континенту. Тільки Росія, Білорусія і Україна самостійно регулюють свій патентний захист. На думку Олівера Коппеля, Європейське патентне відомство відіграє дуже важливу роль у порівнянні з американськими або іншими патентними відомствами.

«Я особисто вважаю Європейське патентне відомство найактуальнішим у всьому світі, судячи зі стандартів якості, які патенти існують тут. І Європа, звичайно, вже є одним з найбільш релевантних ринків для більшості іноземних компаній. Справа в тому, що якщо компанія з Європи отримала патент тут, а потім хоче передати його в США, то це, як правило, працює. У зворотному напрямку це далеко не просто», вважає він.







 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?