На головну - Новини законів - TRACFIN — боротьба з відмиванням злочинних доходів у Франції

TRACFIN — боротьба з відмиванням злочинних доходів у Франції

У Франції на боротьбу зі злочинами з відмивання грошей направлені закони:

  • про участь фінансових органів у боротьбі з відмиванням грошей, отриманих від наркобізнесу 1989 р. і 1990 р.;
  • Кодекс охорони здоров'я 1987 р.

Ці закони передбачають участь фінансових органів у боротьбі з відмиванням грошей і зобов'язують повідомляти про наявні підозри службі, що спеціалізується на оперативно-розшуковій діяльності та боротьбі з підпільними фінансовими організаціями, іменованій TRACFIN. Вона підпорядковується одночасно Міністерству економіки і фінансів та Міністерству бюджету. Діяльність цього органу повністю засекречена.

Французька організація банків AFB також дала ряд рекомендацій, спрямованих на боротьбу з економічними злочинами. Ці рекомендації стосуються трьох основних напрямків:

  • посилення банківської пильності;
  • взаємодії з органами влади і, в основному, з TRACFIN;
  • спеціальної підготовки банківського персоналу.

Відносини між TRACFIN і фінансовими органами ґрунтуються на довірі. TRACFIN є центром зі збору відомостей і експертиз та свого роду командно-диспетчерським пунктом, контролюючим оборот капіталів. Його співробітниками є державні службовці, які працювали раніше у великих державних адміністративних установах і, зокрема, на митниці. Вони уповноважені збирати, зосереджувати і аналізувати заяви про наявність підозр з дотриманням режиму абсолютної секретності. Вони отримують інформацію від всіх державних служб і відповідних служб в інших країнах.

TRACFIN знаходиться в повному розпорядженні всіх фінансових органів щодо надання всієї корисної інформації по боротьбі з відмиванням грошей. TRACFIN може здійснювати роль сполучної ланки між фінансовими органами. Слідство, проведене TRACFIN з використанням всіх законних засобів, може закінчитися висновком про правомірність, або може призвести до порушення судового процесу.
 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?