На головну - Новини законів - Примусова контрацепція для жінок в Нідерландах

Примусова контрацепція для жінок в Нідерландах

Нідерланди - примусова контрацепція для жінок, «нездатних доглядати за дитиною». Проект вже у парламенті.

Запит був поданий до парламенту Нідерландів Постійним комітетом з примусовою контрацепції. Члени комітету хочуть, щоб в деяких випадках жінки, які вважаються «нездатними до належного догляду за дітьми», проходили примусове лікування протизаплідними засобами. За словами авторів, також для запобігання жорстокого поводження з дітьми із боку матерів, які не можуть впоратися з вихованням.

Згідно із законопроектом, жінкам з групи ризику буде встановлений протизаплідний імплант (ВМС), або їм зроблять гормональну ін'єкцію.

Офіцери, які займаються захистом прав і благополуччям дітей, можуть звернутися з проханням про примусове застосування протизаплідних засобів для жінок. Посадовим особам спочатку необхідно отримати відповідну постанову суду, що обмежує здатність жінки до зачаття на певний період часу.

“Ви можете подати заяву про судову ухвалу в випадках, коли жінка страждає на психічне захворювання, у неї діагностовано затримку розвитку, інфекція гепатиту B або C, або якщо вона в минулому піддавалася жорстокому поводженню з дітьми” - відповідно до проекту, описаного у Dutch News.

Сес де Гроот, колишній суддя у справах неповнолітніх і співавтор проекту, аргументуючи в парламенті законність введення обов'язкових положень про контрацепцію, привела в приклад повію. Жінка з психічним захворюванням намагалася завагітніти, тому що вагітні повії користувалися великим інтересом з боку клієнтів і могли розраховувати на більший прибуток.

Гроот також визнав, що 70 відсотків жінок з групи ризику, зазначеної в проекті, раніше добровільно співпрацювали з посадовими особами в прийомі довгострокових контрацептивів. Тому, як сказав суддя в інтерв'ю ЗМІ, що залишилися 30 відсотків жінок, які не проявили готовності до співпраці.

Проект підтримали деякі депутати, в також нинішній міністр охорони здоров'я і лідер Християнсько-демократичної партії Уго де Йонге.

«Обставини, в яких народжуються деякі діти, можна назвати досить неприємними. Ось чому я залишаюся і буду прихильником запобігання батьківства серед людей, які на це не здатні. У деяких випадках рекомендується взагалі запобігти вагітності », - сказав Йонге.

У 2016 році з аналогічною пропозицією виступив сам Йонге, назвавши примусову контрацепцію «дуже складною і делікатною темою».

Окье Теллеген з Народної партії за свободу і демократію (VVD) говорить, що партія не вирішується підтримати хоча б частину припущень проекту. “Дітей треба захищати, а іноді, на жаль, і від батьків. Поодинці вони не впораються, так що це робота уряду. Лікарі і судді вже можуть порадити протизаплідні засоби. Так що питання в тому, чи потрібен окремий закон” - коментує Теллеген.

Кес ван дер Стаал з Реформатської політичної партії (SGP) говорить, “Уряд ніколи не мусить перетинати кордон, щоб дізнатися, у кого можуть бути діти”.

“Іноді в голову приходить думка, що деякі люди не повинні відтворюватися, але завжди виникає питання, хто це такі, і хто повинен мати владу над їх інтимним життям, виходячи з яких критеріїв. Це порушення основних прав, таких як право на створення сім'ї і недоторканність тіла” - так Стево Аккерман, журналіст щоденної газети Trouw охарактеризував ідею нового закону.
 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?