На головну - Новини законів - Як отримати посвідку на проживання в Німеччині?

Як отримати посвідку на проживання в Німеччині?

Посвідка на проживання є документом, що узаконює іммігрантський статус в Німеччині, в результаті чого тут можна перебувати досить довго і мати багато можливостей, як і місцеве населення.

Тимчасова і постійна посвідка на проживання

Тимчасовий документ видається строком на рік, після чого його можна продовжити ще на 3 роки. Видають тимчасову посвідку на тих же підставах, що і для віз. Щоб отримати посвідку, необхідно прибути до Німеччини законно і зібрати необхідні для цього документи. Потрібно буде отримати візу D в консульстві або у візовому центрі.

Постійну посвідку оформляють ті, хто прожив в Німеччині більше 5 років і відповідає критеріям: є постійний дохід, не відбувалося правопорушень німецьких законів. Після отримання постійної посвідки людина може претендувати на німецьке громадянство.

Які є підстави?

Можна скористатися однією із декількох підстав для отримання посвідки на проживання у Німеччині.

1. Освіта. Студентам видається студентська віза, але можна отримати і посвідку, відповідно, збільшити спектр можливостей. Коли отримано диплом, часто молоді фахівці залишаються тут і влаштовуються на роботу.

2. Влаштування на роботу або бізнес-цілі. Якщо є трудовий контракт, дозволяється проживати в країні від 1 року до 3 років, після чого зазвичай продовжують його. Заможні люди, які займаються бізнесом, зможуть поміняти тимчасову посвідку на постійну через 3 роки, а не чекати 5 років.

3. Блакитна карта. Це можливість працевлаштування в країні для фахівців-докторів, юристів, вчених, фінансистів, айтішників, викладачів вузів та інших – іноземців, які можуть перевезти сім'ю. Обов'язковий документ Про вищу освіту, робочий контракт і зарплата не менше 3000 євро щомісяця. Блакитна карта надається на 4 роки, після цього можна клопотати про оформлення постійної посвідки на проживання.

4. Еміграція німців і євреїв. Обов'язково підтвердження свого походження. Євреї, які раніше проживали в Радянському Союзі, мають можливість оформити тимчасову посвідку. Нащадкам німців потрібно добре володіти німецькою і підтвердити це на іспиті, після чого можна оформити тимчасову посвідку на проживання.

5. Шлюб або возз'єднання з сім'єю. У разі возз'єднання з рідними немає необхідності бути влаштованими на роботу в країні і відмінно говорити німецькою, проте потрібно надати докази родинних зв'язків. Якщо це шлюбний союз, буде потрібно підтвердження наявності у німецького чоловіка високого рівня доходу, громадянство з його боку необов'язкове.

6. Статус біженця. Не найпростіший спосіб іммігрувати до Німеччини. Потрібно зібрати необхідні документи і підтвердити, що в своїй державі людину переслідують. Якщо вдасться це довести, то можна заручитися підтримкою влади на кілька місяців.

Як оформити?

Після обґрунтування причини приїзду в паспорт заявника вклеюється штамп, що дозволяє подати на на оформлення посвідки. Тепер потрібно зібрати документи. У списку документів:

підтвердження приводу на в'їзд, наприклад, шлюбне свідоцтво, студентська віза;
заява та фото;

  • закордонний паспорт;
  • паспорт;
  • сертифікат про складання іспиту на знання мови;
  • рахунки, довідки та інші докази наявності грошей для життя в країні;
  • медстраховка;
  • довідка про відсутність судимості.

По приїзду необхідно піти в Einwohnermeldeamt, тут інформація про особу реєструється. У міграційній службі auslnderamt приймуть зібрані раніше документи. Розглядатися заява може до 3 місяців. Тимчасова посвідка дозволяє залишатися в державі до 3 років, потім її продовжують. Постійна посвідка на проживання дає всі права громадянина Німеччини, але не можна брати участь у виборах.

Подати на громадянство людина має право після 5 років життя в країні.
 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?