На головну - Юридичні статті - Хто такі колектори, у чому суть їх діяльності?

Хто такі колектори, у чому суть їх діяльності?

Колектори та їх агентства виникли в Україні не дуже давно. Але зараз їх кількість стрімко зростає. Оскільки зросла кількість видаваних кредитів, і відповідно, збільшується число неплатників за ними.

Робота колекторських агентств полягає у витребуванні боргів у громадян чи підприємств. Їхні послуги потрібні банкам у разі неповернення кредитних коштів. З цією метою банки і наймають колекторів. Але в даний час в Україні немає спеціального законодавства, на яке б могли спиратися у своїй роботі колектори.

Колекторські агентства діють за таким напрямками — від імені агентства у разі викупу боргу, від імені кредитора за договірну плату.

У своїй діяльності колектори користуються Цивільно-процесуальним кодексом та Цивільним кодексом. Законопроект, який регламентує діяльність колекторів, був готовий вже давно. Але так і не був прийнятий. Тому у колекторів немає законної бази для їх діяльності. Зазвичай у ліцензії їх діяльності зазначено: «Надання консультаційної інформації населенню».

При передачі боргу банком колекторам, між ними виникає угода, при якій колектор зобов'язується сприяти поверненню боргу кредитором. Колекторські агентства не тільки допомагають повернути кошти банку, але і передають інформацію про історії кредитування.

Колектори не повинні порушувати закони і дотримуватися правових норм. Колектор може дзвонити боржникові по телефону, надсилати SMS, дізнаватися про боржника інформацію, виступати в суді від імені боржника, зустрічатися з ним. Проте телефонні розмови він може вести з кредитором тільки вдень і від імені агентства, працівником якого він є. Колектор не повинен заходити в квартиру боржника самовільно, не може вимагати гроші, забирати майно у кредитора, як плату за заборговану суму. Представнику агентства забороняється шантажувати кредитора, залякувати його. Колектор не має ніяких прав погрожувати боржникові, розголошувати дані про нього. Але до цих пір не всі агентства дотримуються встановлених правил. Вони можуть турбувати боржника ночами, розповідати про несплату боргу на підприємстві, де працює боржник, повідомляти знайомим.

Кредитор повинен захищати себе від незаконних методів роботи колекторів. Він має право звернутися до суду або у поліцію зі скаргою на дію колектора. Для цього йому потрібно записувати розмови з колектором, збирати його листи, заручитися підтримкою свідків неправомірних дій колектора. Поки немає рішення суду, боржник не зобов'язаний впускати колектора в свій будинок або квартиру. Якщо ж, колектор буде намагатися проникнути у квартиру із застосуванням сили, необхідно викликати правоохоронців. Кредитору не потрібно підписувати які-небудь документи з колектором і повідомляти йому про себе додаткові дані.

Колектор — не посадова особа! Він не має службових прав, тому що немає закону про діяльність колекторів та їх агенцій. Влаштовуються в колекторські фірми у більшості випадків ті, хто приїжджає з провінції і хоче знайти хоч якусь роботу. Юридичної освіти вони не мають. Готують колекторів на короткочасних курсах. Хоча іноді приймають на роботу колишніх правоохоронців.





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?