На головну - Юридичні статті - Ювенальна юстиція в Україні

Ювенальна юстиція в Україні

Останні кілька років на теренах колишнього Радянського Союзу все частіше стало звучати таке поняття, як ювенальна юстиція.

Наприклад, в школи деяких українських міст почали приходити невідомі люди і без дозволу батьків проводити тестування дітей середніх і старших класів. При цьому, ці дії були схвалені дирекцією, та педагогічними колективами. Цей факт підняв цілу хвилю обурення серед батьків. Але, як не дивно, також це нововведення знайшло прихильників, які запевняють, що діти будуть мати захист на рівні держави. Так, як насправді захищає дітей ювенальна юстиція? Які права може захистити дитина в ювенальному суді?

Ця система дає повне право дитині у всьому шукати порушення її прав. Самими основними претензіями можуть стати відносини з батьками. Одним з тестових запитань, які задавали в школах, було питання про наявність у дитини комп'ютера або планшета. Якщо відповідь негативна, то співробітники служби на повному серйозі могли запропонувати дитині подумати про нову сім'ю, де вона буде забезпечена усім необхідним. Подібної дикості не було за всі роки існування СНД.

Невже батьківську любов можна виміряти матеріальними речами? Чи замислювався хто-небудь з працівників даної системи, що діти з багатих сімей набагато менше пристосовані до життя в суспільстві, ніж діти, чиї батьки мають середній достаток. І найцікавіше те, що дітей молодшого шкільного віку не чіпають. Тому що ця категорія ще дуже залежна від батьків і не розуміє, що їх "права утискають".

Якщо закон про ювенальну юстицію набуде чинності, то батьків чекає те, що з кожного приводу дитина зможе скаржитися у службу і практично у всіх випадках має всі шанси виграти. Ніхто не пояснює дітям, що подати до суду на батьків загрожує великими проблемами. Для дитини це просто захоплююча пригода, в якому вона головний герой. І зовсім не факт, що після позбавлення мами і тата батьківських прав, дитина відразу опиниться в новій родині. Дитячі будинки ніхто не відміняв.

Система ювенальної юстиції дає зелене світло розгулу малолітньої злочинності. Адже дитина, яка заявляє свої права, батьків слухати не має наміру. У неї є особистий простір куди потикатися заборонено. Будь-якій розсудливій людині зрозуміло, що ні до яких хороших наслідків це не призведе. З точки зору дитини, будь-яку дію батьків, що суперечить інтересам, можна розцінювати як порушення прав дитини. Якщо мама просить помити посуд чи прибрати кімнату, то це використання дитячої праці. Тато взяв ремінь – насильство. Отже, можна нескінченно чіплятися до різних дрібниць. Звичайно ж, за миття посуду з родини не заберуть, але нерви попсують.

Чи не простіше залишити виховання дітей на розсуд батьків і не втручатися в сім'ї. Звичайно ж, мова не йде про тих батьків, які насправді калічать психіку дитини. Але такими батьками повинні займатися зовсім інші служби. Як не крути, але навіть найкращий, обладнаний всім необхідним дитячий будинок, набагато гірший, ніж рідна сім'я. Система ювенальної юстиції не розрахована на менталітет наших людей. Це західний зразок виховання, який нам поки не зрозуміти.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?