На головну - Сім'я та проблеми - Виплати на дітей у 2019 році

Виплати на дітей у 2019 році

Українська влада планує підвищити соціальні виплати і допомогу молодим батькам. Тому розберемо, яка фінансова допомога очікує матерів при народженні дитини? І як можуть збільшиться подібні виплати на дітей в 2019 році по новому закону?

Депутатами ВР вже створено кілька законопроектів, які можуть сприяти збільшенню виплат на дітей до трьох років. Це для єдине-разової допомоги по народженню, а також і для щомісячних виплат. Поки це проекти, а в разі прийняття яких, що батьки будуть отримувати, та в яких розмірах?

Оплата лікарняних по вагітності та пологах

Розмір виплати по лікарняному, в зв'язку з пологами для жінки, яка працевлаштована, буде повністю залежить від її заробітної плати. Може становити 100% від середньомісячного доходу. Для оформлення такої виплати необхідно надати мед-довідку із жіночої консультації кадровику за місцем роботи. А безробітним матерям, індивідуальним підприємцям необхідно подати таку ж мед-довідку в територіальні органи соціального захисту. Студенти та аспіранти подають довідку в деканат.

Але не працюючим матерям і підприємцям ці виплати становитимуть 25% від розміру прожиткового мінімуму. А якщо такі громадяни мають перерахування в казну єдиного соціального внеску, то виплати становитимуть 100%.

Лікарняний за родами і вагітністю триває вісімнадцять тижнів: сімдесят до народження дитини і п'ятдесят шість після народження. При кесаревому розтині, або при народженні двох і більше дітей, термін збільшується ще на два тижні, близько 140 днів. "Чорнобильцям" оформляють декрет на 180 календарних днів.

Як зараз йдуть справи з виплатами для безробітних і підприємців? На сьогодні, з липня 2018, соціальні виплати за лікарняним в зв'язку з пологами та вагітністю становлять 444,25 гривень. Тобто за 126 днів декрету виплачують загальну суму 1933 гривень. Таку виплату дають тільки один раз.

У проекті бюджету на 2019 рік в Україні передбачено поступове підняття прожиткового мінімуму: з початку року - 1853 гривні, в липні - 1936, в грудні - до 2027 гривень. У зв'язку з цим соціальні декретні також виростуть: на 20 гривень, з липня - на 40, а з грудня 2019 - на 62 гривні.

Виплати на дитину

На кінець 2018 року сума фінансової допомоги при народженні дитини дорівнювала 41280 гривні.

Ці виплати проводять в два етапи. У перший етап батькам нараховують 10320 гривень, а решту грошей виплачують помісячно по 860 грн. (36 місяців). Розмір суми виплат не залежить від кількості дітей в сім'ї. Тобто, на першу, так і на третю дитину він однаковий. Для оформлення подаються необхідні документи в органи соц-захисту за місцем проживання.

Депутати ВР хочуть повернути правила, які існували до 2014 року, щоб допомога нараховувалася від кількості дітей в сім'ї. Допомога буде прямо залежати від прожиткового мінімуму для дітей до віку 6 років - з січня 2019 року 1626 гривні.

Схема грошової допомоги буде така:

  • на першу дитину планують виплачувати 52 прожиткових мінімуми - близько 78 тисячі гривень;
  • на другого - 70, близько 104 тис.;
  • на третю - 120, близько 180 тисяч гривень.

Розбивати виплати будуть, як і раніше - одним єдино разовим платежем і щомісячними нарахуваннями до шести років.
 
Існує й інша думка в ВР, щоб сума допомоги залежала не від прожиткового мінімуму, а залежала безпосередньо від мінімальної заробітної плати. Але, щоб разова грошова допомога була рівною п'яти мінімальним зарплатам.

При такій схемі в 2019 році допомога при народженні дитини становитиме більше 20 тисяч, враховуючи, що мінімальна зарплата буде 4170 гривні. Далі на дитину до 3 років буде виплачуватися щомісячна мінімальна зарплата.

Але чи вистачить грошей в державі на таку допомогу?




 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?