На головну - Сім'я та проблеми - Шлюбний договір і його зразок

Шлюбний договір і його зразок

У країнах Заходу світу вже досить давно прийнято перед укладанням шлюбного союзу, укладати так званий шлюбний договір, який передбачає відповідальність та зобов'язання сторін, які його уклали при виникненні будь-яких сімейних суперечок.

Особливою популярністю такий документ на території України не користується, зважаючи на застарілі засади шлюбного інституту, що беруть свій початок з часів СРСР.

В часи Радянського Союзу, інститут шлюбу був споруджений на вершину зобов'язань для всіх громадян. Разом із членством в комуністичній партії і обов'язковою трудовою діяльністю, на громадян накладалося зобов'язання по створенню родини, так званої осередком суспільства. І люди, які вступили в шлюб, розлучалися в разі зовсім вже крайньої потреби, щоб не накликати на себе зайві пересуди і увагу оточуючих. В сучасній Україні інститут шлюбу взагалі втратив свою цінність, люди одружуються і розлучаються без всяких обмежень і серйозних приводів. Найчастіше при розлученні, між колишнім подружжям починаються майнові тертя, які здатні затягтися до нескінченності. Шлюбний контракт і допомагає вирішувати всі ці претензії, не доводячи справу до публічних образ і необґрунтованих майнових домагань.

Що ж таке шлюбний договір і що він регулює?

Шлюбний контракт, або договір, що укладають між собою тільки ті особи, які вступають у шлюб або вже перебувають у шлюбі. Закон України регламентує зміст шлюбного контракту: він повинен бути нотаріально посвідчений, інакше не буде дійсним, визначає правовий статус майна і майнові права будь-якого з подружжя у разі розлучення, встановлює часткову власність на наявне майно та майно, що купується в процесі сімейного життя. Також є можливість обумовити у шлюбному договорі права на утримання подружжя один одного, аліментних зобов'язань і спільних витрат на утримання сім'ї.

У шлюбному договорі не допускається яке-небудь обмеження в правоздатності і дієздатності одного з подружжя, та обмежувати права у вихованні дітей. Також не допускається обмеження прав непрацездатного з подружжя на утримання другим чоловіком і положень, які ставлять одного з подружжя у несприятливі умови існування. Зміст шлюбного контракту не може суперечити засадам сімейного законодавства.

Шлюбний договір вирішує виключно майнові обов'язки подружжя, в ньому не можуть бути прописані пункти про взаємовідносини, обов'язки щодо недопущення подружніх зрад, обов'язків з ведення домашнього господарства та інших побутових умов.

Укладаючи шлюбний договір, подружжя може бути впевнені в захисті особистого майна, придбаного до вступу в шлюб від посягань на нього другого з подружжя при розлученні, що допоможе уникнути зайвих непорозумінь в сімейних відносинах.

Далі можна скопіювати зразок шлюбного договору в форматі WORD:

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?