На головну - Сім'я та проблеми - Багатодітна сім’я, визначення і пільги

Багатодітна сім’я, визначення і пільги

Багатодітною можна вважати українську сім’ю, кількість дітей у якої перевищує двох. Причому важливо дотримання таких умов: шлюб батьків повинен бути зареєстрованим, подружжя мають жити разом, виховувати двох дітей.

Якщо чоловік або жінка в одній особі проживає з усіма дітьми і займається їх вихованням, то це також дає реальний шанс отримати статус «багатодітна сім'я».

Щоб отримати офіційний статус "багатодытна сім'я", необхідно зареєструватися згідно з українським законодавством. Перед реєстрацією батьки звертаються в Управління у справах сім'ї та молоді, за місцем проживання. Тут їх вносять у базу багатодітних сімей. Для цього буде потрібно такий пакет паперів: паспорта матері і батька, свідоцтва про народження кожної дитини, ідентифікаційні коди кожного члена родини, і звичайно ж, довідка про склад сім'ї за формою №3 (оригінали та копії). За фактом внесення в загальну базу батькам на руки видається відповідна довідка і посвідчення, що підтверджує сімейний статус. З цією довідкою та вищезазначеними документами подружжя можуть звертатися в «соцзабез».

У цій держустанові ведеться Єдиний державний реєстр осіб, які можуть розраховувати на пільги. В список вносять багатодітну сім'ю, як пільгову, за фактом наявності необхідних документів. Але існує одна важлива особливість - інформація з цього списку автоматично не передається у держпідприємства, які надають пільги (виняток – «облгаз» і «обленерго»).

Щоб сім'я отримала необхідні субсидії в тій чи іншій держорганізації, один з членів сім'ї має звернутися до неї з перерахованими вище документами та скласти заяву. В Україні поки що немає 100% гарантії, що організації нададуть багатодітній родині всі передбачені законом пільги. Це пов'язано з відсутністю виділення державних коштів для виконання всіх програм соціального спрямування.

В «соцбезі» також існує свій реєстр осіб, які мають право на пільги. Для внесення сім'ї в нього, крім основного пакету документів, потрібні ще і платіжні квитанції за комунальні послуги.

Які пільги повинні бути надані для багатодітної української сім'ї? Багато сімей в Україні, що мають такий статус, не можуть отримати відповідну допомогу із-за відсутності коштів у бюджеті. Багатодітна родина має можливість платити половину нарахованих коштів за ЖКГ. Це стосується квартплати, комунальних послуг (газ, світло тощо), абонплата за користування стаціонарним телефоном. Що стосується надання пільг на опалення, то це питання регулюється у відповідності з нормами законодавства України.

Для дітей з багатодітної сім'ї у віці до 23 років держава надає пільги на навчання та освіту. Для дитини з сім'ї, де виховуються більше чотирьох дітей, є можливість на пільгових умовах вступити в державні вузи і навчатися на бюджеті. Для таких дітей міський транспорт безкоштовний (крім таксі). Зокрема, пільги стосуються залізничного і водного транспорту природного повідомлення, приміських та міжміських автобусів. А для всіх членів сім'ї надається право безкоштовно користуватися послугами метро.

Дуже широкий спектр прав багатодітної сім'ї в медицині. Вона має право отримувати ліки за рецептом безкоштовно, проходити медичне обстеження одгин раз на рік, диспансеризацію. Згідно із Законом України багатодітна сім'я отримує можливість безкоштовного оздоровлення. Члени такої сім'ї можуть обслуговуватися без черги в держорганізаціях різної спрямованості. Трудове законодавство також стоїть на захисті прав багатодітної сім'ї. Наприклад, жінка може розраховувати на додаткову оплачувану відпустку терміном до 10 календарних днів. Крім цього, матерям, які мають більше чотирьох дітей віком до шести років, надають «пенсії» за особливі послуги.

Як видно, сім'я з офіційним статусом багатодітної, має багато прав і пільг. Але на практиці далеко не все так добре. Не кожна держустанова поспішає надати всі необхідні пільги такій сім'ї. Найчастіше головною причиною цього є брак коштів.





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?