На головну - Сім'я та проблеми - Як виселити колишнього чоловіка з квартири?

Як виселити колишнього чоловіка з квартири?

Щоб виселити колишнього чоловіка з квартири потрібно для початку встановити законність його перебування в оселі, реєстрація у квартирі, участь у приватизації, тобто квадратні метри або вся квартира, що йому належать на праві власності.

Розглянемо два варіанти: примусове виселення та зняття з реєстраційного обліку (виписка).

Виселити з квартири колишнього чоловіка, якщо житло в рівних частках на праві власності практично неможливо. Хіба, що фізично. Навіть якщо один метр квадратний належить чоловікові, то це його особиста власність, жоден суд не вправі прийняти рішення про його виселення з цього метра квадратного і тим більше з більшої площі. Винятком у такому разі може бути виселення за борги. Наприклад якщо банкт подасть в суд на повернення боргу за кредитом, а особистого майна, що підлягає вилученню, немає і офіційний прибуток відсутній.

Якщо чоловік тільки прописаний в квартирі, то виселити його простіше. По суті прописка (реєстрація) - це лише печатка в паспорті, права на житлоплощу вона не дає. Якщо чоловік тривалий час ховається, наприклад за аліменти, то звертатися в першу чергу необходтмо в ЖЕК чи до голови ОСББ (у місті), до голови сільради (в селах) для складання актів про відсутність його за місцем проживання. Актів повинно бути три (через кожні два місяці), на протязі пів року. Тільки тоді можна готувати позовну заяву до суду на зняття з реєстраційного обліку (виписки) чоловіка.

Якщо колишній чоловік тільки прописаний і виселятися добровільно не хоче, то тут також без участі суду не обійтися. Необхідно готувати позовну заяву про примусове виселення, але перед цим бажано зібрати компроментуючі матеріали (пяница, бишкетник тощо), щоб у судді не виникало зайвих питань. Приблизні зразки позовних заяв можна знайти на юридичних сайтах, але краще звернувся до фахівця (юриста, адвоката).Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?