На головну - Сім'я та проблеми - Скільки квадратних метрів житлової площі має бути на одну людину?

Скільки квадратних метрів житлової площі має бути на одну людину?

Відповідно до ст. 47 Житлового Кодексу України житлова площа має видаватися з розрахунку 13,56 квадратних метрів на одного члена сім'ї.

При виділенні житлової площі на кожного члена сім'ї розрахунок враховується з урахуванням не менше ніж жилих дев'ять метрів квадратних. Тобто загальну площу для проживання ділимо на кожного члена сім'ї.

Житлове приміщення може надаватися і з більшою площею у разі коли воно має одну кімнату (квартиру з однією кімнатою) або видається особам різної статі. Також збільшення житлової площі передбачене окремим категоріям громадян, наприклад, що займаються науковою роботою і мають певні наукові ступені, хворим на хронічні захворювання тощо. Збільшення може бути у вигляді додаткової кімнати або додаткової житлової площі у вигляді 10 метрів квадратних. Цей перелік визначає законодавство України.

Не допускається заселення в одну кімнату осіб різної статі, яким виповнилося більше дев'яти років, крім подружжя. При заселенні, житлове приміщення має відповідати всім відповідним санітарним нормам, та має бути упорядковане відповідно до того району в якому розташоване. На прохання осіб похилого віку та за наявності довідки про хворобу їм видається житлове приміщення на нижніх поверхах.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?