На головну - Сім'я та проблеми - Як виписати неповнолітню дитину

Як виписати неповнолітню дитину

Виписати неповнолітню дитину з квартири в Україні (зняти з реєстраційного обліку) можна тільки з дозволу опікунської ради, і не як інакше!

Така проблема, як за правило виникає при необхідності в продажі або обміні квартири, будинку з будь якої причини.

Для виписки неповнолітньої з квартири потрібно в першу чергу знайти дитині рівнозначне житло, як за умовами проживання так і з відповідною площею. Площа має бути рівнозначною або більше, але не меншою! Далі збираємо документи: заяви від обох з батьків та від самої дитини якщо є 14 років; паспорти батьків (копія та оригінал), форма-3 від паспортиста на займану площу, квартиру: форма 15 на майбутню квартиру; правовстановлюючі документи, техпаспрта, довідки БТІ (оригінал та копія) на обидві квартири; свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія), свідоцтво про одруження батьків, розлучення (оригінал та копія, довідка якщо мати одиначка), індефікаційні номери батьків, подаємо та реєструємо, чекаємо відповідь. Іноді можуть вимагати характеристики батьків.

Які проблеми можуть виникнути при виписці неповнолітнього? Потрібно розуміти, що вся відповідальність лягає на службовця, що поставив підпис у дозволі. І в разі чого, йому і відповідати. Тому потрібно набратся терпіння і бути готовими до несподіванок. Як з практики водиться, проблемою може стати видача форми 15, а без неї документи в опікунській раді ніяк приймати не хочуть. Правила та закону такого  немає, а от у видачі форми 15 паспортисти можуть відмовити. Є правоустановлюючі документи на квартиру, техпаспорт, чого ще потрібно? У таких випадках пишемо заяву на керівника опікунської ради і реєструємо її в канціляріі. У разі негативної відповіді пишемо скаргу в районну прокуратуру. Там реєструвати не обов'язково, достатньо опустити у скриньку «для скарг» при вході.

Дозвіл з опікунської ради долучаємо до інших документів, що подаємо паспортисту для зняття неповнолітньої дитини з реєстраційного обліку.

Всі інші спірні питання, протидія при виписці неповнолітнього з квартири одним з батьків, та інші проблеми можна оскаржити у районному суді.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?