На головну - Сім'я та проблеми - Як подати на аліменти без розлучення?

Як подати на аліменти без розлучення?

Життєві ситуації виникають по різному, шлюбні відносини тривають, а інколи спільне проживання Розлучення за певних підстав ускладнюється або взагалі неможливе. Проте, утримання батьками неповнолітніх дітей є обов'язком, що передбачається законом (стаття 180 СК України). Значення не має батько, чи мама. Тому постає питання, як подати на аліменти без розлучення? Адже, проживання у нас час можна назвати тільки - існуванням.

В Україні подача на аліменти без розлучення відбувається за загальними правилами, відповідно до СК України. В будь якому випадку потрібне складання позову до суду. Цього лякатися не слід, шлях не є складний, тому для прикладу позовна заява на аліменти. Залишається переробити її під свої вимоги, зробити копії заяви та доданих документів і до суду. Суму аліментів призначає суддя, з розрахунку не менше 30% від дитячого прожиткового мінімуму. Але суд має врахувати всі потрібні обставини, здоров'я платника аліментів, його матеріальний стан тощо.

При подачі на аліменти без розлучення чи в розлученні необхідно знати, що у разі невідомого місця знаходження одного з батьків (батька або мами), які мають сплачувати аліменти, ухиляються від них або у них відсутні заощадження на сплату, то утримання дитини  відбувається за рахунок державних коштів, має призначатися матеріальна допомога, не менша від тридцяти відсотків прожиткового мінімуму (стаття 181, пункт 8 СК України). Мінімум на кожний квартал поточного року, призначається окремо.

Доволі часто траплялися випадки, коли один з батьків виїхав за кордон, у такому разі аліменти стягуються на утримання неповнолітніх відповідно до чинної Постанови КМУ №1203, від 19 серпня 2002 року. 



Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?