На головну - Сім'я та проблеми - Які права має цивільна дружина?

Які права має цивільна дружина?

Як правило запитання, які права має цивільна дружина, виникають при розподілі майна або оформленні спадщини.

Для початку потрібно зрозуміти, що цивільний шлюб в Україні не узаконений - це лише словесне висловлювання, такого поняття в Сімейному кодексі не існує!

Якщо люди живуть разом «цивільним шлюбом» і виникає питання поділу майна, то потрібна участь суду. У тому або іншому випадку, розділ майна вирішується в судовому порядку. Якщо приміром цивільне подружжя спільно нажили деякі речі, то в судовому порядку потрібно доводити, хто купував, за які кошти, хто на той час працював. Головним доказом будуть довідки з місця роботи, чеки тощо. Якщо майно нажите до спільного проживання, то природно мати права на таке майно цивільна дружина не буде.

При поділі спадщини цивільні дружина або чоловік вступають у четверту чергу на право спадщини та за умови більше п'яти років спільного проживання (ст. 1264 ЦК України). Перша черга: діти, законні чоловік або дружина, мама, батько. Друга черга: брат, сестра, бабуся чи дідусь, онуки чоловіка або дружини. До третьої черги рідні дядьки або тітки. У четверту чергу право на спадок вступають особи, що спільно проживали не менше п'яти років до відкриття спадщини. У таких випадках доказовою базою для суду будуть будь-які документи, підтверджуючі спільне проживання, свідки, сусіди тощо.

Такі справи краще вирішувати мирним шляхом в нотаріуса, так як у суді довготривалі та виснажливі.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?