На головну - Сім'я та проблеми - Шлюб за добу з іноземцем в Україні

Шлюб за добу з іноземцем в Україні

Шлюб - це новий етап життя для будь-якої пари. Перш ніж отримати церковний шлюб, потрібно зареєструвати в РАЦС.

Мінімальний вік для одруження становить 16 років. В Україні жодних національних перешкод для укладання шлюбу немає, тому шлюбні пари можуть бути громадянами будь-якої країни. Тобто, шлюб з іноземцем за 1 день мають право реєструвати, як громадяни України, так і іноземці між собою.

Відповідно до законів України, сторони повинні пройти одну з наступних процедур офіційної реєстрації:

  • загальна процедура - полягає в тому, що особи звертаються в будь-який місцевий ЗАГС з заявою і укладають шлюб через 30 днів;
  • спрощена процедура - особи можуть зареєструвати шлюб за одну добу.

Зараз зупинимося на спрощеній процедурі, оскільки цей порядок є досить актуальним через свою новизну і поширеність.

Ще в 2016 році Міністерством юстиції України було запроваджено пробний проект реєстрація шлюбу за один день, який в подальшому отримав назву «брак за добу». На початку, за спрощеною процедурою одружилися особи, які проживали на тимчасово окупованих територіях, пізніше послугою змогли скористатися всі бажаючі. Станом на зараз одружитися за добу можна в будь-якому обласному центрі.

Сам по собі, порядок реєстрації шлюбу між громадянами України не є складним. Потрібно звернутися до суб'єкта, який реєструє шлюб, з паспортами і укласти договір.

Щодо іноземців, то процедура складніша. Для початку, потрібно відправитися в обласній РАЦС і подати переклад закордонного паспорта іноземця, також слід заздалегідь підготувати документ, що підтверджує припинення раніше укладеного шлюбу. Після подачі документів, начальником РАЦС відправляється запит в міграційну службу для того, щоб їх працівники провели перевірку законності перебування в Україні іноземця.

Тільки після всього вище вказаного і після отримання документів з обласного РАЦСу можна одружуватися за спрощеною процедурою, однак назвати цю процедуру «спрощеною» - це занадто голосно сказано, доведеться чекати до двох тижнів.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?