На головну - Поради юристів - Бездіяльність поліції в Україні, зразок скарги

Бездіяльність поліції в Україні, зразок скарги

Міфи про те, що з приходом поліції в Україні злочинність стане меншою, вже давно розвінчалися. Можна сказати навпаки, і вся причина - це бездіяльність поліції. Приводів тут багато: брак співробітників, відсутність контролю, не навчені молоді співробітники або просто не хочуть виконувати свої обов'язки.

У чому виражена бездіяльність поліцейських? Як правило люди пишуть скарги або заяви в поліцію, а у відповідь отримують відписку про відсутність правопорушення або зовсім нічого, що останнім часом почастішало.

Згідно Закону " Про звернення громадян» кожен громадянин має право звернеться до органів поліції з усним або письмовим зверненням про правопорушення або злочин. Працівники поліції будь-яке звернення мають зареєструвати та внести до бази ЄРДР. Про вжиті заходи правоохоронці повинні повідомити заявника письмово. Але не тут то було.

Для працівників поліції - це погіршити і без того плачевну статистику або підкинути собі додаткову роботу, невиконання якої і виражено в бездіяльності.

Як боротися з бездіяльністю працівників поліції?
Єдиним і вірним рішенням буде подача скарг, але в залежності від ситуації і характер скарги інший, крім того й інстанція подачі.

1. Для початку можна написати скаргу вищестоящому керівництву. Наприклад начальнику управління в місті, або навіть у Міністерство (м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10). Іноді допомагає, але тут слід зауважити, що найчастіше такі скарги виконують самі винуватці, але вже з грифом «контроль». Хоча вони вже будуть зобов'язані доповісти про виконану роботу вищестоящому керівництву, в тому числі і надати копії документів контрольному органу. Термін розгляду до одного місяця, з урахуванням пересилання поштою затягується і на більший термін.

2. Якщо скарга не бездіяльність слідчого поліції в рамках кримінального провадження, або закриття такого провадження за відсутністю складу злочину, то бездіяльність поліцейського можна оскаржити в десятиденний термін шляхом подачі скарги слідчому судді. Терміни розгляду такої скарги від 3-5 днів, залежно від характеру скарги.

3. Не виключена і можливість подати скаргу на поліцейського в прокуратуру. Але не у всіх випадках співробітники прокуратури розглядатимуть такі скарги. Тут має бути присутня службова недбалість (ст.367 КК), а не просто бездіяльність. Хоча бездіяльність іноді і народжує недбалість, коли вона спричинила за собою тяжкі наслідки. Якщо в діях співробітника поліції дійсно є склад злочину, то відкрити кримінальне провадження можуть протягом доби.

Як подати скаргу на поліцейського в Україні?

Кожну скаргу, не залежно від інстанції, необхідно подавати поштою з повідомленням в отриманні. А якщо подавати особисто, то необхідно в двох примірниках і вимагати штампа реєстрації на копії.

Певної форми скарги на поліцейського не існує, її можна написати довільно, але з аргументами по суті, а не з емоційним виразом особистого обурення. Головне підтримуватися загальних правил: кому, від кого, суть, вимоги... .

Приблизний зразок скарги на бездіяльність працівника поліції до суду:

                                                                             Слідчому судді Подільського
                                                                             районного суду м. Києва
                                                                             (адреса)
                                                                             Ніколаєнка Миколи Миколайовича
                                                                             (адреса, телефон)

                                                                           Скарга
                     на протиправну бездіяльність слідчого_______________

      15 квітня 2021 року інформація за моєю заявою про_______________була внесена до ЄРДР та відкрито кримінальне провадження №12345678910.
    ________2021 року на підставі ст. 93 КПК України я, як потерпілий, звернувся до слідчого _____________ з клопотанням про допит свідка Петрова П.П. згідно ст. 220 КПК України слідчий поліції зобов'язаний розглянути клопотання протягом не більше трьох днів. На сьогоднішній день я не отримав відповідь на подане мною клопотання, а отримав відповідь про закриття кримінального провадження за відсутністю складу злочину.

У зв'язку з вищевикладеним та на підставі ст. 303 КПК України,

ПРОШУ:

1. Відновити кримінальне провадження.
2. Розгляд скарги проводити з моєю участю.
3. Зобов'язати слідчого дати вмотивовану відповідь на клопотання про допит свідка Петренка П.П.
____________2021 р.             __________ Ніколаєнко М.М.






Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?