На головну - Типові документи - Юридичний лист, його поняття і зразок

Юридичний лист, його поняття і зразок

Доцільно в першу чергу розібратися в тому, що таке насправді «Юридичний лист», коли в ньому є необхідність, кому складають, як пишуть, ну і відповідно зразок додається нижче по тексту.

Юридичний лист - це, якщо своїми словами, написаний або надрукований текст юристом, зміст якого виражається в проханні, укладенні чого небудь, клопотання про що небудь, наприклад на представлення інтересів в держ органах, прокуратурах, судах. Юридичні листи, як правило адресують чиновникам в різні інстанції або громадянам.

Зміст юридичного листа не має строгих обмежень, може викладатися в довільній формі і містити в тексті посилання на діючі закони або нормативи.

Види юридичних листів

На практиці у юристів існують різні класифікації подібних юридичних листів. Найбільш поширені з них поділяють на:

  •     аргументуючі;
  •     аналізуючі;
  •     регулюючі.

Ці поділи відносні, і можуть змінюватися в залежності від конкретного завдання. Конкретно, залежно від мети та необхідності написання юридичного листа.

На практиці складають подібні листи для звітності в підтвердженні будь-яких дій. Відповідно до правил документообігу вони обов'язково реєструються в книзі вихідних документів (якщо юридичні листи написані на папері). Може бути і електронний варіант для відправки за допомогою різних поштових програм.

Приблизний зразок юридичного листа

Лист юристу:

         Шановний Петро Миколайовичу,

Дуже вдячний, що знайшли особистий час для зустрічі 11.05.2022 року. Я був вражений вашим високим професіоналізмом і глибоким знанням українського законодавства. Я впевнений, що ви знову зможете надати мені дуже необхідну юридичну допомогу.

Мені потрібно оскаржити вирок суду, про який ми вели розмову під час минулої зустрічі. Я обізнаний, що ваші юридичні послуги складають 700 грн.на годину. Будь ласка, зателефонуйте або дайте письмову відповідь з повною вартістю на надання юридичних послуг.

З повагою, Степан Іванович

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?