На головну - Поради юристів - Боргова розписка - як оформити, завірити?

Боргова розписка - як оформити, завірити?

Нерідко в житті виникають моменти, коли не вистачає деякої суми грошей для виконання мети. Хтось бере кредити під відсотки, а хтось бере в борг у друзів або родичів. Другий варіант більш виправданий, адже гроші даються на більш вигідних умовах, ніж в банку.

Також немає необхідності збирати купу довідок і документів, для отримання позики. Якщо сума боргу велика, або просто для більшої впевненості, що борг буде повернуто в строк, деякі вдаються до допомоги боргової розписки. Розглянемо даний документ більш детально.

Що таке боргова розписка?

Розписка про борг - це документ, що підтверджує передачу грошей. У розписці вказується сума, термін повернення і також паспортні дані обох сторін. Документ складається у двох примірниках. Самим хорошим варіантом буде завірення розписки свідками.

Завірення нотаріусом розписки

Звичайно, якщо сума грошей велика, не буде зайвим завірити документ у нотаріуса. Але дана дія не є обов'язковою. Боргова розписка, навіть без завірення, може вважатися доказом, в разі суду. Документ має повну юридичну силу. Причому в суд необхідно звертатися саме з оригіналом, або із завіреними нотаріусом копіями.

Як оформляється боргова розписка?

Папір може оформлятися як від руки, так і в друкованому вигляді. У розписці прописуються контактні та паспортні дані обох учасників угоди, адреси реєстрації та проживання, сума боргу вказується прописом. Також вказуються терміни повного або часткового повернення боргу. При отриманні грошей під відсотки, це необхідно також вказати.

Рекомендується детально прописувати спосіб повернення, терміни і суми, щоб уникнути подальшого непорозуміння. Після опису всіх деталей, ставиться актуальна дата і підписи.

Якщо при передачі грошей присутні інші друзі або родичі, їх теж можна вписати в розписку як свідків.

Помилки, з якими можна зіткнутися

Зразок боргової розписки можна легко знайти на просторах інтернету. Складання за зразком не найважча справа, але навіть в такому іноді відбуваються помилки:

1.Розписка пишеться виключно синім чорнилом.

2.При написанні розписки не повинно бути помарок і закреслень.

3.Почерк повинен бути розбірливим і легко читатися.

4.Підписи сторін відбуваються виключно в присутності один одного.

5.Паспортні дані повинні бути написані повністю, інакше суду неможливо буде ідентифікувати учасників угоди.

6.Важливо вказати, що сума отримана повністю, особисто позичальником.

7. Сума позики обов'язково повинна бути написана прописом.

Не варто боятися допомагати друзям і близьким, адже всі можуть опинитися у важкій ситуації. Важливо грамотне підійти до питання повернення боргу. При правильно складеній розписці, при необхідності, можна звернутися до суду, для примусового стягнення суми боргу.






Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?