На головну - Поради юристів - Право на використання фотографій із зображенням інших людей

Право на використання фотографій із зображенням інших людей

У наш час - в епоху цифрових камер, телефони, оснащені камерами з 12 мільйонами пікселів й більше, дуже часто використовуються як Фотокамери. Сотні тисяч, якщо не мільйони фотографій, створюються щодня. На деяких з них виявляються інші люди. Яка користь від їх зображень?

Варто задуматися про це, тому що сам факт того, що ми є авторами, ще не дає нам права розпоряджатися фотографіями інших людей в необмеженому обсязі. Мета фотографії має вирішальне значення. Остаточне використання нашої фотографії залежить від юридичних обмежень.

Якщо ви фотографуєте для себе і не плануєте нічого робити з фотографією, окрім як наклеїти її в альбом або повісити на стіну, вам нема чого боятися. Однак, якщо ми відправимо фотографію на який-небудь конкурс або опублікуємо її в Інтернеті без належної згоди людини, яка зображена на фотографії, ми можемо отримати неприємності.

Кожен в Україні має право на захист свого зображення (відповідно до Конституції Республіки Україна та Цивільного кодексу-статті 23 Цивільного кодексу). І якщо сфотографована нами особа не погоджується на публікацію даної, то ми будемо нести відповідальність.

Однак є й винятки. Ми можемо фотографувати публічну людину при виконанні нею офіційних обов'язків, і нам не потрібно питати у нього/неї дозвіл на публікацію фотографій з його/її зображенням. Це означає, що ми можемо, припустимо, сфотографувати рок-зірку на концерті, але якщо ця зірка вже пішла зі сцени і, наприклад, йде за покупками, а ми чекаємо її в кущах, щоб зробити фото, то ми не зможемо опублікувати це фото без письмового дозволу, тому що шопінг не пов'язаний з робочими обов'язками цієї людини.

Схожа ситуація з політиками, телезірками та іншими людьми, яких знає майже кожен.

Наступне питання стосується публікації фотографій з більш широкою групою людей, які, однак, не є основним предметом зображення. Іншими словами, якщо б їх не було на зображенні, то це не зруйнувало б структуру всієї фотографії.

Прикладом можуть служити пам'ятники, які є основним предметом картини, і навколо них товпляться туристи. У цьому випадку нам також не потрібен письмовий дозвіл кожного з цих людей на законну публікацію фотографії. Однак іноді надзвичайно важко довести в суді, чи має відношення людина до концепції фотографії, тому краще почекати, поки люди втечуть з кадру, або попросити їх підписати згоду на використання їх зображення. Фотографам варто носити таку форму з собою.

Є ще один випадок, коли нам не потрібно питати у людини дозвіл на публікацію. Це відноситься до людей, яким заплатили за позування. Якщо ми домовилися з моделлю про фотосесію і заплатили їй гроші за весь день фотозйомки, і звичайно, це задокументовано в письмовому вигляді, то нам не потрібно запитувати дозвіл на публікацію фотографії кожен раз, коли ми хочемо завантажити її на веб-сайт або в блог.

А ви часто фотографуєте незнайомців? Чи зустрічалися з їх небажанням фотографуватися, або дозволяти публікувати їх фотографії?






Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?