Правова система Туреччини
Правова система Туреччини повністю інтегрована у систему континентальної Європи. Наприклад, турецьке Цивільне право було змінено шляхом включення елементів головним чином з Цивільного кодексу Швейцарії.
Адміністративне право має схожість з його французьким аналогом, а Кримінальний кодекс - зі склепінням систематизованих італійських законів.
Правова система Туреччини заснована на принципі поділу влади, який представляє собою модель управління державою, що була вперше розроблена в Стародавній Греції. Для неї характерно поділ на три гілки влади, що характеризуються окремими незалежними повноваженнями, сферами відповідальності і не мають зон конфлікту.
Поділ гілок:
- законодавчі органи влади;
- виконавчі органи влади;
- судові органи влади.
Згідно з цим принципом, судова влада здійснюється незалежними судами від імені Турецької Республіки. Незалежність і організація цієї гілки правової системи, безпеку перебування на посаді цивільних і військових суддів і прокурорів, а також повноважень і обов'язків вищих судів регулюються Конституцією Туреччини. У відповідності зі статтею 142 головного документа країни, організація, обов'язки та юрисдикція судів, їх функції регулюються законом.
Відповідно до вищезазначеної статті, відповідні закони, що регулюють судову систему в Туреччині, можна розділити на три основні категорії, обов'язкові для:
- судових інстанцій;
- адміністративних судів;
- військових судів.
Кожна категорія включає суди первинної та вищої інстанцій. Крім того, в правову систему Туреччини включений суд загальних юрисдикційних спорів, що займається випадками, які важко класифікувати, так як вони не можуть підпадати під сферу дії однієї судової категорії.
Правоохоронні органи в Республіці Туреччина підпорядковані прем'єр-міністру або міністру внутрішніх справ. Згідно з даними, опублікованими Міністерством юстиції, у в'язницях країни станом на листопад 2008 року відбувають покарання приблизно 100000 осіб, що у два рази вище в порівнянні з 2000 роком. Правова система Туреччини включає кілька відомств, таких як:
- Головне управління безпеки;
- Головне командування жандармерії;
- Міністерство юстиції.