На головну - Новини законів - Потрійне громадянство

Потрійне громадянство

Що таке громадянство? Громадянство - це політико-правовий зв'язок людини і держави, який знаходить своє відображення у взаємних правах та зобов'язаннях.

Виникає питання: а чи може людина бути громадянином кількох держав? І потрібно сказати, що законодавство тих чи інших країн по-різному підходить до питання подвійного або потрійного громадянства. Так, в Україні заборонено мати паспорти відразу двох держав. І ось тут заковика: а потрійне громадянство в Україні можна мати? Давайте подискутуємо!

Це дуже неоднозначне питання. І дати вичерпну відповідь на нього досить важко. Якщо взяти за основу принцип "заборонено все, що не дозволено законом", то потрійне громадянство в Україні заборонено, так як не передбачено Законом України "Про громадянство". Але з іншого боку, якщо подивитися на ситуацію з позиції принципу "дозволено все, що прямо не заборонено законом", то виходить, що мати три паспорти в "незалежній" можна!

Ось цим і скористався український олігарх Ігор Коломойський, який став губернатором Дніпропетровської області, маючи три громадянства: України, Ізраїлю та Кіпру. А в інтерв'ю журналістам Ігор Валерійович якраз і говорив про те, що потрійне громадянство не заборонено. Але тут вся суть в тому, що суб'єкти владних повноважень (а губернатори областей якраз такими і є) повинні діяти чітко в межах закону і на них поширюється принцип "все, що не дозволено законом, заборонено". Тобто багато чого з того, що дозволено простим людям, начебто заборонено представникам влади, чи не так? Стало бути, Ігор Коломойський не мав права займати посаду губернатора Дніпропетровської області.

Хтось скаже, мовляв, що Ви Коломойського чіпаєте? Адже є ж відомий російський телеведучий Володимир Познер, який також має три паспорти: Росії, Франції і США. Але в тому-то і справа, що пан Познер не є суб'єктом владних повноважень. До того ж, хто сказав, що в Росії потрійне громадянство заборонено?

Але так чи інакше, свої права і обов'язки громадянина потрібно знати всім. Для того, щоб не потрапити в халепу.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?