На головну - Сім'я та проблеми - Як за законом змусити іноземця платити аліменти?

Як за законом змусити іноземця платити аліменти?

Щоб змусити іноземця платити аліменти, потрібне буде звернення з позовом до суду. Процедура не дуже приємна - це час, гроші, але іншого законного шляху поки не існує,

тому наберемося терпіння. Випадки в житті бувають різні, один з поширених, коли колишній або справжній чоловік просто тікає за кордон. Іноді їде й улюблений на Багами або Арабські Емірати, який обіцяв одружитися. Або, приміром, дружина з дитиною змушена тікати від неблагополучного чоловіка.

Так чи інакше, але змусити платити іноземця аліменти можливо
! Підставою цьому буде «Конвенція про стягнення аліментів за кордоном», що прийнята у Нью-Йорку 20.06.1956 року. Україна приєдналася тільки 20.07.2006 року, а датою набрання чинності вважають 19.10.2006 рік. Ось з цього часу перешкод для стягнення боргів по аліментах для іноземців не існує. Все що потрібно, для долучення до позову, дізнатися і документально підтвердити матеріальне благо, розмір доходу або заробітної плати іноземця. Якщо добути довідку про доходи не вдасться, то будемо виходити з мінімального заробітку громадян в тій країні, куди втік неплатник аліментів. Довідку можна попросити в посольстві або виписку з їх закону.

Як витребувати сплату аліментів з іноземця правильно?
Позовну заяву на аліменти будемо подавати в районний, місцевий суд, за місцем реєстрації. За тією ж процедурою, що і зазвичай. У прийомний день, реєструємо в канцелярії і чекаємо першого засідання. Після прийняття рішення і отримання його копії, що після закінчення десятиденного строку вступить в законну силу, збираємо такі документи:

- заяву, складену від руки у довільній формі, про визнання і виконання рішення суду України про стягнення боргів по сплаті аліментів на території іншої країни;
- клопотання, що передбачено в пункті 12 Інструкції про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном).

Ці документи відносимо до територіального управління юстиції, за місцем реєстрації.

Можливий і такий варіант, що коли той, що втік за кордон, сам вирішить подати на суд, але тоді він особисто готує документи і подає судовий позов до суду тієї країни, куди виїхав. Відповідно, якщо він законно там проживає!

 





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?