На головну - Сім'я та проблеми - Як оформити розлучення?

Як оформити розлучення?

В Україні оформити розлучення (розірвання шлюбу) можливо двома стандартними шляхами, реєстрацією заяви в РАГС і подачею позову до суду.

В першу чергу потрібно врахувати наявність спільних неповнолітніх дітей, чи є необхідність у розподілі майна, з ким залишається дитина після розірвання шлюбу, чи потрібне стягнення аліментів? І такий важливий факт, обопільна згода подружжя, але це впливає тільки на час розлучення. Навіть якщо один з подружжя проти подальшого спільного життя, зобов'язані розвести.

Подаємо заяву на розлучення через РАГС. У будь-якому районному РАГС на стенді є зразок заяви для розлучення, його заповнюємо так, як показано у зразку і реєструємо, від кожного з подружжя окремо. Таке розірвання шлюбу можливе тільки в тому випадку, коли подружжя не має спільних дітей і вони прийшли до обопільної згоди розвестися, майна спільного не мають, а якщо мають, то домоглися мирного його розділу. А якщо згоди обопільного на розлучення немає? Тоді запропонують подумати у вигляді тримісячного терміну, тобто дадуть термін для перемир'я. Але в будь-якому разі розірвання шлюбу буде оформлено, про що видадуть свідоцтво.

Подача позовної заяви на розлучення через суд. Цей спосіб вимагає більш ретельного підходу. Адже вирішується доля дитя, його подальше місце проживання. Як правило судді дають перевагу матерям, але мати в суд повинна надати довідку з місця роботи про середній місячний заробіток.

Підготовка позовної заяви для розірвання шлюбу особливої складності не має. Якщо ділити нічого все обопільно вирішено, майно поділено, то можна скопіювати
зразок позовної заяви на розлучення. Позов про аліменти можна об'єднати в одній позовній вимозі або подати згодом окремо. У тому чи іншому випадку процедура подачі одна й та, зразок позовної заяви на аліменти копіюємо там же. Ну і останній важливий факт, це розділ майна, чомусь воно добровільно ділиться не хоче, для подачі позов також копіюємо в тому ж розділі, що й попередні позовні заяви.

Подавати позов необхідно в районний суд за місцем проживання, можна і подати за місцем проживання чоловіка, якщо реєстрація в паспорті інша. У суді існують дні
прийому та години для реєстрації позовних заяв. Як правило це середа-п'ятниця або вівторок-четвер, в залежності від суду. До заяви на розлучення долучаємо свідоцтво про шлюб, копію самої позовної заяви, копію свідоцтва про народження дитини, квитанцію про сплату державного мита (при вході в судді на стенді має бути зразок) і копроментуючі матеріали якщо такі є. Приміром відповіді з міліції, що неодноразово подавалися скарги або заяву про порушення громадського порядку або вчинення сімейних сварок, насильства в сім'ї. Після реєстрації, заяву секретар передасть судді, який призначить день засідання. Час розлучення у суді різний, наприклад якщо чоловік декілька раз не з'явиться до суду, то може переноситися засідання, аж до місяця, але не більше.




 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?