На головну - Юридичні статті - Кредитна історія: особливості розповсюдження інформації

Кредитна історія: особливості розповсюдження інформації

Всю історію людства – запитання, що стосуються грошових коштів, завжди хвилювали громадськість. Свої чи чужі – це неважливо. Головне, що однією з найбільш популярних тем все-таки стають гроші.

В сучасному світі для того, щоб отримати фінанси можна не тільки працювати, але і звертатися в банки за позиками. Безумовно, багатьом людям не хотілося б, щоб їх кредитна історія могла бути у відкритому доступі, але іноді все-таки таке трапляється. Так, чи має право банк розголошувати такі відомості?

Для того щоб відповісти на це запитання в правовому полі, варто розібратися з чого власне складається подібний документ. Склад кредитної історії можна розділити на чотири частини. Перша включає в себе загальні відомості про кредитора, його ПІБ, дані паспорта, номер соціального страхування, ІН. Друга частина складається з інформації про виконання кредитором покладених на нього зобов'язань, про те, яка була сума застави. Саме ця частина називається основною, і чому її хочуть отримати ті чи інші установи.

Наступний, досить об'ємний пласт кредитної історії, займає інформаційна складова. Тут містяться загальні відомості, які можуть показати, наскільки часто людина зверталася до банків за наданням таких послуг, відмовляли їй чи ні, причини відмови. Крім цього, в інформаційній частині вказують можливі затримки в оплаті того чи іншого рахунку, якщо такий існував і не був погашений протягом ста двадцяти календарних днів.

Мабуть, сама секретна, про що говорить вже сама її назва, «закрита частина, є особливо важливою. У ній повідомляється інформація про ті фірми та організації, які коли-небудь запитували дану кредитну історію.

Так ось, за існуючим законом, банку не потрібна згода на поширення кредитної історії того чи іншого клієнта. Однак, її інформаційна частина надається юридичним особам. А ось основна частина – вважається закритою. Точніше, вона частково закрита, так як для того, щоб отримати до неї доступ, будь-якій фірмі потрібно отримати письмову згоду суб'єкта кредитної історії. При цьому, документ повинен бути не просто написаний його рукою, а на ньому має стояти його офіційна підпис. Тільки в такому випадку компаніям відкривається доступ до основної частини, в якій утримується більш детальна інформація, як про кредитора, так і про його дії щодо одержуваних ним коли-небудь позик.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?