На головну - Поради юристів - Заява до прокуратури

Заява до прокуратури

        Потрібно розуміти, що скарга і заява до прокуратури різні речі за напрямком та змістом написання. Щоб легше зрозуміти, заява до прокуратури пишеться у тому випадку, коли порушені права людини, заявляється як порушення прав людини, так і про скоєнний злочин. Скарга в прокуратуру подається на бездіяльність державних службовців, працівників міліції або інших держструктур, неправомірно винесені ними рішення, постанови тощо.

       Які заяви розглядає прокуратура. Юридична консультація повідомляє, що прокуратура розглядає всі заяви без винятку, має право порушити кримінальну справу по кожн
ій з них, якщо є для цього всі підстави. Розслідує суто справи їй підслідні, злочини проти життя та здоров'я людини (вбивство, згвалтування), проти авторитету органів державної влади (хабар посадовою особою, зловживання владою, службова недбалість) тощо. Наприклад, якщо людина напише заяву в прокуратуру про крадіжку або розбійний напад, то таку справу прокуратура розслідувати не буде, а передасть для розслідування у слідчий відділ міліції.

      Як написати заяву в прокуратуру? Писати можна як друковани
м, так і рукописним текстом. У першу чергу заголовок, кому, адреса, від кого, місце проживання, телефон. Описуєте детально суть проблеми, число час, місце події, що сталося, яким чином, завдані збитки. Детальний опис, ніяких скорочень. Якщо є свідки, потрібно їх вписати, незалежно зацікавлені особи (родичі) або просто випадкові перехожі. Вимоги повинні бити обгрунтовані, наприклад: прошу визнати винного за вчинення злочину, передбаченого ст. КК України. Наприклад:

      «__.________ 2011 року, під _____ часу, хвилин, по ул.____________ щодо меня______________________ було скоєно (докладний опис). В результаті чого мне_____________ було завдано значних матеріальних збитків на загальну суму ____ грн.
Свідки: 1.________________________, 2.______________________ ... .

     Прошу: прийняти мою заяву до розгляду, визнати винним ______________, розшукати винного, порушити кримінальну справу за ст.___ КК України, видати направлення на судово-медичн
е освідування тощо. »

       Нижче повинн
ий бути підпис про попередження до кримінальної відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про вчинений злочин, наприклад:

      «Попереджений (на) про кримінальну відповідальність згідно ст. 383 КК України за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину (підпис). "

      Наприкінці дата написання заяви в прокуратуру, підпис, прізвище, ініціали. Слід пам'ятати, що заяву можна надіслати адресату поштою, але
запевнення про не втрату заяви не має ніякого. Найкраще занести в канцелярію особисто і витребувати від секретаря вхідний номер реєстрації заяви в прокуратуру!
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?