На головну - Поради юристів - Борг із заробітної плати

Борг із заробітної плати

        Борг із заробітної плати або як забрати борг? Чи стане у нагоді консультація юриста? Часто люди постають з проблемою як забрати борг по заробітній платі. Звільнили за власним бажанням, за погодженням сторін різниці немає. Борг є борг. Після звільнення трудову книжку повернули, а гроші не віддають. Керівництво компанії чи підприємства власні обіцянки переносять на завтра, післязавтра, а то й на наступний місяць. Відповідальність і покарання за несвоєчасну виплату заробітної плати в кримінальному кодексі є, але дивлячись з якого боку до неї підійти. Стаття 175 КК України говорить, що безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших встановлених законом виплат громадянам більше ніж на один місяць, вчинене керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності карається.

       З життєвої практики поодинокі випадки, щоб відповідального керівника покарали за несвоєчасну виплату заробітної плати. У чому причина? Переглядаючи коментар до ст. 175 КК України, відповідальність настає тоді, коли гроші були витрачені не за призначенням. А як це довести! Або якщо відповідальна особа повернуло борг по заробітній платі. Що нам і потрібно! Як цього добитися, змусити керівника піти на зустріч розглянемо нижче.

       Яким способом повернути борг по заробітній платі? Способів є кілька. Власне ходіння по п'ятах керівника, до успіху не приводить. Скарги до держустанов: в міліцію, прокуратуру, позовна заява до суду. Простіше не буває, скопіювати на сайті готовий зразок потрібної заяви, під корегувати та й усе. Розкриваємо кишеню ширше! Не тут-то було. Статистика показує, що на одного співробітника правоохоронних органів приблизно на добу для розгляду припадає близько десяти заяв, а то й більше. Процедура розгляду заяви полягає в наступному: збір інформації, попередня перевірка, запити на документальне підтвердження, опитування свідків тощо. Судіть самі, скільки часу потрібно, щоб розглянути одну заяву подібну Вашій. Ось і виходить, що більшість заяв списують у корзину або виносять постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, не виходячи з кабінету, без попередньої перевірки або з формальною.

       У чому завдання? Змусити співробітника міліції або прокуратури звернути на нашу заяву особливу увагу, поставитися до неї з належністю, перевірку провести ретельним чином і в разі необхідності порушити кримінальну справу. Хоча останнє не завжди потрібно. Як правило, після першої перевірки співробітниками правоохоронних органів підприємства, установи чи організації, керівник намагається піти на зустріч, вирішити питання мирним шляхом. У чому й суть боротьби. Нам потрібні не наслідки перевірки, а результат, повернення боргу по заробітній платі! А якщо позитивно питання вирішене не з Вами, а із співробітниками правоохоронних органів, що тоді! Заява в прокуратуру або витратні та марні ходіння по судах? Можна сказати і так, але й цього не слід боятися. Адже з усіма «позитивно вирішити» питання керівник не в змозі, вірніше він розуміє, що повернути Вам борг по заробітній платі набагато дешевше, ніж вирішувати ці питання!

        Підсумок:

        - доцільно складена заява, обґрунтована, з потрібними посиланнями на закони - запорука до успіху;

        - вчасно подана заява і в потрібному напрямку - швидкість і якісний результат виконання.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?