На головну - Юридичні статті - Термін розгляду адміністративних справ про позбавлення посвідчення водія

Термін розгляду адміністративних справ про позбавлення посвідчення водія

Щоб відповісти на питання, який термін розгляду адміністративної справи про позбавлення посвідчення водія (прав), потрібно для початку нагадати, а за які адміністративні правопорушення передбачено позбавлення водійського посвідчення і на які терміни?

Адмін-правопорушення водіїв транспортних засобів, за які можна позбутися водійського посвідчення (прав) у суді, крім відповідного штрафу і навіть у деяких випадках вилучення транспортного засобу:

   - створення аварійної обстановки (ст. 122 ч. 4 КпАП України), позбавлення посвідчення від шести місяців до одного року;

   - невиконання вимог зупинки (ст.122-2 КпАП України), від трьох до шести місяців позбавлення посвідчення водія (прав);

   - виїзд на залізничний переїзд, коли рух заборонено (ст.123-2 Кпап України), від шести місяців до одного року;

   - виїзд на залізничний переїзд з пасажирами (автобус, маршрутка) або небезпечним вантажем (цистерна з пальним), при забороненому русі (ст. 123-3 КпАП України), позбавлення водійського посвідчення на термін від одного року до трьох років;

   - за порушення, що спричинило пошкодження транспортних засобів, шляхів сполучення, переїздів, будівель тощо, (крім пошкодження застрахованих транспортних засобів), (ст. 124 КпАП України) від шести місяців до одного року;

   - за керування транспортним засобом в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння (ст. 130 ч.1 КпАП), від одного до двох років позбавлення прав (посвідчення водія);

   - за ті ж дії вчинені повторно протягом одного року (ст. 130 ч.2 КпАП), від двох до трьох років позбавлення посвідчення;

   - ті ж дії, якщо вчинені два і більше разів протягом року (ст. 130 ч.3 КпАП), до десяти років позбавлення водійського посвідчення;

   - вживання алкоголю та наркотичних засобів після скоєння ДТП або після зупинки транспортного засобу працівниками міліції (ст. 130 ч.4 Кпап), тобто до проведення експертизи, позбавлення прав від двох до трьох років.

Тепер про терміни розгляду справ про позбавлення водійського посвідчення (прав). Працівник міліції, що склав протокол на правопорушника про вчинення адміністративного правопорушення, за підписом керівника підрозділу, направляє протокол до суду і всі зібрані матеріали, в тому числі і посвідчення водія у триденний термін.

Тут слід зауважити, що підставою для вилучення водійського посвідчення для працівників, що контролюють безпеку дорожнього руху, є ст. 265-1 КпАП України. Тобто при вилученні посвідчення водія (прав), за перераховані вище правопорушення, видається тимчасовий талон на керування транспортним засобом, на три місяці.

Якщо по якійсь причині рішення про позбавлення посвідчення судом не прийнято, то посвідчення водія повертається його власнику. Для суду розгляд адміністративних протоколів про адміністративні порушення встановлений термін - не більше двох місяців для накладення адміністративного покарання (ст. 38 Кпап України).

Через рік, якщо правопорушника не було притягнено до нового стягнення, то він вважається таким, що не був притягнутий до адмін-правопорушення (ст. 39 Кпап України).

Оскаржити рішення судді про позбавлення водійського посвідчення (прав) можна в десятиденний термін до апеляційного суду, шляхом подання скарги через суд першої інстанції. Приблизний зразок апеляційної скарги можна скопіювати.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?