На головну - Юридичні статті - Професія юриста, плюси і мінуси

Професія юриста, плюси і мінуси

На перший погляд може здатися, що професія юриста - це одне задоволення і улюблена справа.

По телевізору ми бачимо юристів, як людей грамотних, що напам'ять і знають закони, завжди усміхнених, та при грошах. В реальності ж, ситуація значно протилежна.

Так, я погоджуся з тим, що є юристи, які заробляють великі кошти і в реальному житті. Але, якщо б, хто-небудь задумався про те, як вони їм дістаються, то не говорив би про професію юриста, як про «просту» справу.

В даній статті я хочу зробити невеликий огляд юридичної професії, вказати на її плюси і мінуси, показати мету юристів. Загалом, все буду наводити з власного досвіду, оскільки сам раніше навчався по спеціальності «Правознавство». Отже, почнемо.

Юрист... Дорогий юрист... Професійний юрист... Такі слова ми можемо почути досить часто. Це говорить про те, що професія юриста була і залишається однією з найбільш затребуваних в Україні.

Плюси і мінуси

Безумовно, кожна професія має свої позитивні і негативні сторони. Професія юриста - не виняток.

Наведу кілька плюсів.

 1. Висока заробітна плата. О, так. Саме за цим багато і вступають на "юрфаки".
 2. Статус.
 3. Юрист - звучить гордо і престижно.
 4. Можливість кар'єрного росту.
 5. Ви зможете відкрити власну компанію, надавати індивідуальні платні послуги тощо. А це, знову-таки, гроші і авторитет.

Тепер кілька мінусів.

 1. Постійні дратування (особливо в самому початку).
 2. Багато паперової роботи .
 3. На перших порах відсутність практики (особисто у мене так було).
 4. Важкі клієнти (знову ж на психіку впливає).

Скажу так, плюси і мінуси в цій професії кожен вибирає з власних мотивів. Для кого-то мінус може бути плюсом, а для когось навпаки. Всі ми різні, і точки зору у нас теж різняться.

Мета юристів

Ну, цього підзаголовку я чекав протягом всієї статті. Давайте подумаємо, яка мета у юриста? Заради чого він навчається, проходить практику, захищає чиїсь інтереси?

Відповісти на ці питання можна наступним чином.

Юрист - це в першу чергу захисник права і справедливості! Звісно, зараз це звучить смішно, так як не скрізь даної концепції дотримуються - але все ж, головна мета юриста - саме захист прав, слідкування за виконанням і дотриманням демократичних принципів.

Але юристи теж люди, і всі вони, як відомо, різні (я про це вже говорив). У одних понад усе - справедливість і законність, в інших - гроші й статус, у третіх - і те та інше.

Загалом, мету також кожен бачить свою. Я не буду зараз писати про свою мету - оскільки це не поміститься ні на одному аркуші - просто скажу, що вона має бути розумною і все! Більше нічого не потрібно вигадувати.

Висновок

Хочете бути юристом? Подумайте гарненько і задайте собі питання - «Навіщо мені це?», «Що я з цього буду мати?» тощо. Відповіді напишіть на папері, якщо вони будуть змістовними - значить обрано правильний шлях. Удачі!

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
 • Русский (Russian Federation)
 • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?