На головну - Юридичні статті - Як пасажирам з дітьми безперешкодно перетнути російсько-український кордон?

Як пасажирам з дітьми безперешкодно перетнути російсько-український кордон?

Це питання хвилює як громадян Росії, так і громадян України. Незважаючи на колишню загальну історію, зараз це дві самостійні держави.

І в кожній з них прийняті свої митні процедури.

Більш докладно це питання можна розглянути, взявши в якості прикладу поїзд «Москва - Феодосія». Кожного рейсу пасажири, які їдуть на Україну, здригаються від гучного голосу в ночі: «Приготуйте документи! Митниця!» Люди підскакують від несподіванки на своїх полицях, хтось, намагаючись спросоння знайти свій паспорт, заробляє шишку.

Які документи необхідно надати митникам, особливо якщо разом з дорослими подорожують діти? Що стосується повнолітніх громадян, то з ними все набагато простіше: їм достатньо пред'явити паспорт. На дитину має бути в наявності свідоцтво про народження, на якому присутня кругла печатка, що підтверджує російське чи українське громадянство. У випадках, коли замість печатки стоїть штамп, документ вважається, з точки зору митників, недійсним.

Круглі печатки про громадянство стали проставлятися, починаючи з 2003 року, до цього діяв окремий вкладиш, що додається до свідоцтва про народження. Він був сірого кольору із захисними водяними знаками. Якщо дитина старше 2003 року, то без цього вкладиша митники не допустять на територію України.

Важливо пам'ятати, що стиль спілкування з митниками повинен бути суворо витриманим. Флірт і надмірне почуття гумору можуть бути неправильно витлумачені прикордонниками. Не варто наражатися на неприємності.

Якщо дитина їде з одним з розлучених батьків, нотаріально підтверджена згода другого з батьків не знадобиться. Вимога пред'явити подібний папір вважається незаконною. Але і тут можливі нюанси. В Україні все навпаки - нотаріально-завірена згода одного з батьків на виїзд дитини за межі країни - обов'язкова!

Наприклад, якщо другий з батьків заявить про свою незгоду на виїзд за межі території Росії прикордонним органам, і ця інформація буде зафіксована в базі даних, то без нотаріально посвідченого згоди виїхати на Україну буде неможливо. Тому, якщо сталося так, що відносини розлученого подружжя складаються дуже складно, то краще заздалегідь отримати інформацію, чи незгоду одного з подружжя в базі митної служби.

Провідник поїзда зобов'язаний видати пасажирам міграційну картку, в яку вписуються ПІБ пасажира, його паспортні дані, і дані на дитину, яка з ним їде. Картку краще заповнити заздалегідь, щоб на момент перевірки поїзда прикордонниками, можна було пред'явити цей бланк для необхідних відміток, які дозволяють в'їзд на територію України.

Жодних завищених вимог до пасажирів не пред'являється. Потрібно просто бути заздалегідь підготовленим до поїздки і мати всі необхідні документи.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?