На головну - Юридичні статті - Незаконна торгівля на вулиці

Незаконна торгівля на вулиці

Незаконна торгівля на вулиці для одних людей стає способом виживання, а для інших черговим питанням - куди і кому жалітись?

Виникає і інше питання, а яке покарання за незаконну торгівлю на вулиці: цигарками, пивом, продуктами або господарськими товарами? В яких випадках передбачена конфіскація товару, який штраф за таке порушення адміністративного законодавства?

Незаконна торгівля на вулиці продуктами (тротуари, сквери, парки, двори, площі та інші подібні місця) карається штрафом від одного до семи неоподаткованих мінімумів доходу громадян (ч.1 ст.160 КоАН України). Тобто, якщо на сьогодні неоподатковуваний мінімум 17 грн. (п.5, п.р.1, р.ХХ, ПК України), то від 17 до 119 гривень. До продуктів загального споживання відносять також пиво і сигарети, тільки за умови якщо вони з акцизними марками, в іншому випадку настає друга відповідальність. Рішення щодо штрафу приймає тільки суд. У виняткових випадках передбачена конфіскація продуктів, якщо продукти такі, що швидко псуються (м'ясо, молоко, сир). У таких випадках працівник міліції, що складає адміністративний протокол для суду, повинен скласти акт вилучення та акт знищення продуктів. Але останнім часом таке не практикується, так як вже на наступний ранок адмінпорушник викликається до суду.

Торгівля незаконна на вулицях промисловими товарами карається вже гірше, від шести до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів, тобто від 102 до 255 гривень штрафу (ч.2 ст.160 КоАН України). Тут важливий факт, що конфіскація товару (предметів торгівлі) обов'язкова. Працівник міліції, що складає адміністративний протокол, вилучає всі предмети торгівлі та передає їх до суду. Рішення про розмір штрафу приймає відповідно суддя. Розмір штрафу, як правило, залежить від повторності затримань. Тобто, якщо адміністративне затримання перше, то і штраф мінімальний, якщо друге, то штраф більше і так до максимального - 255 гривень.

На сьогодні затримання (арешт на добу) адмінпорушників до суду відсутнє, тільки до трьох годин для встановлення особи та складання адміністративного протоколу, далі повістка для явки на наступний день в суд. За незаконну торгівлю на вулиці складають адміністративні протоколи працівники міліції. Їх бездіяльність можна оскаржити в міському або обласному управлінні адміністративної міліції і вищестоящому керівництву, в місцевому управлінні міліції. Порушення законодавства - у прокуратурі та суді.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?