На головну - Юридичні статті - Захист прав споживачів

Захист прав споживачів

      Розуміти захист прав споживачів потрібно як ряд послуг спрямованих органами влади, що регулюють правильні (згідно «Закону про захист прав споживачів») відносини між споживачами (наприклад-особами які купують товар) і юридичною особою (підприємцем, продавцем).

      У яких випадках потрібно звертатися до захисту прав споживачів? Так у всіх, коли порушені Ваші права, як споживача, згідно закону! Споживчі відносини в Україну між людьми і «неабияким» сервісом обслуговування підприємців можна зустріти де завгодно. Але чомусь люди вважають, що звернення до захисту прав споживачів черговий головний біль, результату від якої чекати не слід. А чому і не спробувати.

      Приміром, купивши річ на ринку або магазині, в будинку виявили, що вона не підходить за розміром, продавець до обміну приймати відмовляється. Чек не видали, хто господар торгового місця не відомо тощо. У таких випадках потрібно подати довільно написану заяву в адміністрацію ринку. Природно, заява має бути у двох примірниках у якому вказується номер торгового місця, вид товару, причина обміну (наприклад продана річ не в належному вигляді, з дефектом тощо). Копія заяви потрібна для долучення до заяви у
захист прав споживачів. У магазині ситуація інша, касовий апарат в наявності (чек обов'язково потрібно зберегти), куточок споживачів з реквізитами власника, кабінет директора або керівника. Тут проблем не буде.

      Захист прав споживачів, як до нього достукатися? Так, стукати не особливо й потрібно, досить грамотно скласти заяву (скаргу) і подати її в термін. Типовий зразок заяви (скарги) можна скопіювати. До заяви в обов'язковому порядку потрібно долучити копію товарного чека, копію звернення (заяви, скарги) до керівника (директора, адміністратора) магазина, по можливості можна і долучити фото неякісного товару. Заяву у захист прав споживачів можна віднести особисто, а можна і послати поштою, особливого значення не має. Покарання за порушення закону про споживання як правило штраф від 5 неоподатковуваних мінімумів і аж до закриття торговельної діяльності підприємця (при неодноразових порушеннях).Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?