На головну - Юридичні статті - Трудові спори

Трудові спори

       Трудовий спір – це суперечність, що виникає між працівниками з однієї сторони та роботодавцем з іншого боку. Трудові спори поділяють на індивідуальні та колективні, їх ще називають конфліктами.

       Індивідуальні трудові спори розглядають комісії по трудовим спорам та районні (міські) суди. Такий розгляд трудових спорів між роботодавцями та працівниками застосовується незалежно від форми та змісту трудового договору.

      Комісія по трудових спорах обирається на загальних зборах трудового колективу організації, підприємства чи установи, де працює не менше п’ятнадцяти чоловік. Порядок та чисельність, склад і строки повноважень комісії  визначаються загальними зборами трудового колективу. Із свого складу комісія обирає голову, заступника та секретаря.

      Організаційні та технічні забезпечення комісії по трудових спорах покладається на керівників підприємств, установ або організацій.

      Комісія по трудовим спорам є первинним органом розгляду трудових спорів. Працівник перед зверненням до суду в першу чергу повинен подати заяву до комісії з трудових спорів. У разі не задоволення прийнятого рішення комісією з трудових спорів подається заява до суду.

      Термін розгляду комісією трудового спору 10 діб з дня подання заяви. Без присутності працівника, що подав заяву, комісія має право розглянути трудовий спір за його письмовою згодою. У разі, якщо працівник не з’явився на засідання комісії, розгляд заяви переноситься до наступного засідання.

      Рішення комісії приймається шляхом голосування, більшістю голосів членів присутніх на засіданні. Оскарження прийнятого рішення можливе тільки до суду у 10 денний строк, з дня вручення виписки з протоколу засідання. Рішення комісії підлягає виконанню роботодавцем у триденний строк, працівнику видається посвідчення, яке має силу, що прирівнюється до виконавчого листа. На підставі цього посвідчення, пред’явленого не пізніше трьохмісячного терміну до органу виконавчої служби, державний виконавець має право виконати рішення у примусовому порядку.

      Поновлення пропущеного працівником тримісячного терміну комісією з трудових спорів можливе лише з поважних причин.

      Іншим органом, що розглядає трудові спори є районний (міський) суд.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?