На головну - Юридичні статті - Порядок реєстрації транспортних засобів

Порядок реєстрації транспортних засобів

      Вам спало на думку рішення придбати транспортний засіб? Це серйозна і недешева покупка, здійснення ваших мрій, бажань, вирішення життєвих проблем, це маленьке свято за значні кошти.

      Щоб свято не перетворилося на трагедію, а використанні гроші не стали подарунком шахраїв, слід вжити ряд попереджувальних заходів. Особливо якщо транспортний засіб купується у незнайомої людини.

     В першу чергу необхідно перевірити правдивість реєстраційних документів, законність реєстрації транспортного засобу в базі МВС та здійснити перевірку автомобіля на предмет зміни номерів агрегатів. Після технічної експертизи та встановлення номерів агрегатів його необхідно перевірити на викрадення в Україні та за кордоном.

      З отриманими результатами перевірки можна отримувати документи від установ, що мають відповідну ліцензію, яка дає право для здійснення діяльності.  Слід оформлювати купівлю-продаж через комісійні магазини, які видають довідку на уніфікованому бланку, що має силу не тільки на території України але й за кордоном.

      Після придбання, транспортний засіб підлягає державній реєстрації, відповідно до постанови КМ №873 від 21 жовтня 1993 в редакції постанови КМ України від 07.09.1998 року №1388.

      Правомірність придбання транспортного засобу може бути підтверджена документами, скріпленими печаткою, виданими торгівельними організаціями, митними органами, судами, нотаріусами, органами соціального захисту, підприємствами виробниками транспортних засобів, підрозділами ДАІ тощо.

       Такими документами є:

               1.       Довідка – рахунок, видана торгівельною організацією на аукціоні, підприємством, що реалізує транспортний засіб.

              2.       Договір дарування, купівлі – продажу , міни та інші договори, укладенні в установленому порядку, свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя тощо.

              3.       Копія рішення суду та виконавчого листа про належність транспортного засобу.        

              4.       Довідка органу соціального захисту населення, що виділив автомобіль з ручним керуванням.

      Термін реєстрації транспортних засобів після придбання до 10 діб. Реєстрація проводиться на підставі заяви власника та документів, що посвідчують його особу, правомірність придбання транспортного засобу, відповідність конструкції транспортного засобу вимогам його безпеки та за вимоги сплачення податків, інших платежів відповідно до закону.

      Відлучення (реалізація) придбаних транспортних засобів, не зареєстровані в підрозділах ДАІ, не проводиться.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?