На головну - Праця людини - Звільнення за скороченням штату

Звільнення за скороченням штату

Звільнення за скороченням штатів - це чергова неприємна новина доведена до співробітників для роздуму і поштовх для пошуку нової роботи.

Це, як закономірність в умовах виживання гаснущого бізнесу. А чи варто триматися за такий бізнес, з нулевою майбутньою перспективою?

Все ж, як правильно звільниться при скороченні штату співробітників? Підстава скоротити штат співробітників для володаря установи, організації або підприємства - Кодекс Законів про працю (стаття 40, пункт 1). Роботодавець зобов'язаний сповістити за два місяці всіх співробітників, що підпадають під скорочення і погодити звільнення з профспілковим комітетом (якщо такий є). При звільненні роботодавець має провести повний розрахунок з працівником, видати трудову книжку. Крім того при скороченні видається допомога у розмірі не менше місячної зарплати. При призові на військову службу - не менше двох заробітних плат і трьох при порушенні роботодавцем трудового законодавства.

Звільнення допускається, якщо немає можливості, за згодою працівника, перевести його на іншу роботу.

Звільнити працівника за скороченням штатів не можна! При знаходженні працівника у черговій відпустці або на лікарняному, за винятком не виходу співробітника до місця роботи більше чотирьох місяців. Сюди слід включити категорію осіб, що перебувають у декретній відпустці. Ще важливий виняток - це повне знищення підприємства, організації або установи.

При виборі, кого скоротити, роботодавець повинен віддати перевагу працівникам з великим терміном роботи, співробітникам у яких двоє і більше неповнолітніх дітей, у яких в родині немає більше осіб із постійним заробітком, студентам відвідуючим навчальні заклади без відриву від виробництва, учасникам бойових дій, інвалідам, особам отримавшим виробничу травму на цьому ж підприємстві, авторам корисних винаходів, особам депортованим з України протягом п'яти років з часу повернення на місце реєстрації, колишнім військовослужбовцям строкової служби та іншим згідно з діючим законодавством України.

Незаконність звільнення за скороченням штатів можна оскаржити у судовому порядку.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?