На головну - Праця людини - Звільнення за згодою сторін

Звільнення за згодою сторін

Звільнення за угодою сторін, один з найпоширеніших способів звільнення, яким користуються керівники і кадровики комерційних підприємств та організацій.

Підставою такого уволненія є заява працівника (за угодою сторін) і Кодекс Законів про працю (стаття 36 пункт 1). Заяву підписує сам працівник і керівник, директор тощо.

У чому суть звільнення по угоді сторін? Різниця звільнення за угодою сторін, для прикладу від звільнення за власним бажанням в тому, що працівника можна звільнити за один день, без обов'язкового двотижневого відпрацювання. Тобто не потрібно звільнятися попереджаючи керівництво заздалегіть, за два тижні. Роботодавці самі пропонують такий спосіб звільнення їм це вигідно. До того ж компенсація не виплачується.

Порядок звільнення працівника за угодою сторін. Звільнення проводиться за загальноприйнятими правилами (КЗОТ). Розрахунок з працівником повинен відбутися у день звільнення, всі обов'язкові виплати, борги по заробітній платі, компенсація за дні невикористаної відпустки. Трудова книжка видається також у день звільнення. У разі відсутністі працівника в день звільнення розрахунок проводиться за першою вимогою працівника, але не пізніше наступного дня. А якщо працівник не являється до місця отримання розрахунку, то йому повинні направити письмове повідомлення, в якому вказати місце отримання розрахунку.

Якщо з причин роботодавця розрахунок вчасно не зроблений, то виплачується компенсація, від середньої суми заробітку за всі дні прострочення.

На вимогу працівника видається довідка, в якій вказується посада, спеціальність і середній заробіток за час працювання.

Схожі записи:
Наступні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?