На головну - Праця людини - Допомога на оздоровлення педагогічним працівникам

Допомога на оздоровлення педагогічним працівникам

Розглянемо, яка допомога на оздоровлення педагогічним працівникам передбачена законодавством в Україні?

Держава гарантує виплату науково-педагогічним та педагогічним працівникам допомогу на оздоровлення в розмірі, який дорівнює одному місячному посадовому окладу, саме при оформленні щорічної відпустки (часина 1 статті 57 Закону України «Про освіту»).

Запроваджено виплату допомоги для оздоровлення починаючи із 1.01.2001 року (Постанова КМУ № 78).

Допомога на оздоровлення виплачується педагогічним або науково-педагогічним працівникам за основним місцем роботи при наданні чергових відпусток згідно з графіком відпусток незалежно від тижневого (річного) навчального навантаження або обсягу роботи, що виконується.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про відпустки», постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 346 педагогічним, науково-педагогічним працівникам щорічні основні відпустки тривалістю до 56 календарних днів надаються в період літніх канікул незалежно від часу прийняття працівників на роботу.

Графік надання відпусток щорічно затверджується керівником установи або уповноваженим ним органом, обов'язково за погодженням із виборним профспілковим органом. Важливо, що під час складання графіків відпусток потрібно враховувати можливості проведення консультацій для учнів, складання регулярних іспитів тощо.
Існують й випадки, коли щорічна відпустка для санаторно-курортного лікування або її частина може надаватися під час навчального року, але цей пункт має бути зазначений у колективному договорі.

Залишається право за педагогічним працівником на поділ щорічної відпустки, на будь-які частини, але за умови щоб основна частина становила не менше чотирнадцяти календарних днів.

У такому випадку допомога на оздоровлення оформляється один раз до будь-якої частини основної щорічної відпустки.
Відпустка повної тривалості надається тільки особам, які працюють в закладі на умовах неповного робочого часу, а також працівникам, які перебувають у декретній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Особам, які при звільненні отримали компенсацію за невикористану відпустку, виплата грошової допомоги для оздоровлення не надається.

Зазначимо, що подавати заяву на виплату допомоги для оздоровлення не обов’язково, оскільки така виплата передбачена в Законі.

В закладах та установах освіти існують і такі, які не обіймають посади педагогічних чи науково-педагогічних працівників. Вони також мають право на отримання допомоги на оздоровлення, але у межах фонду заробітної плати, який затверджений в кошторисі доходу і видатків. Ця сума не має перевищувати більше одного посадового окладу на рік.

Пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів із оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», яку доповнюють пункти 4 та 5 наказу Міністерства освіти і науки України № 557 від 26.09.2005 року,  «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ».




Схожі записи:
Попередні записи:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?