На головну - Праця людини - Як потрібно проводити анкетування по телефону?

Як потрібно проводити анкетування по телефону?

Телефонне опитування, Співбесіда “наживо” та анкетування письмово підпорядковуються одним законам:

питання обов'язково повинні бути чіткими, щоб у респондента не виникло непорозуміння, як на них відповісти. Однак при телефонному опитуванні це правило ще більш актуальне, оскільки вчені вважають: ми не сприймаємо почуте так само добре, як побачене або відчутне.

Єдиний спосіб полегшити розуміння із співрозмовником в сенсі запитань – висловлюватися якомога простіше і зрозуміліше. Чим коротше питання, тим краще.

Ось кілька правил для тих, хто проводить анкетування по телефону.

1. Велику цінність представляє принцип “простого питання”. Його суть в тому, що завданням кожного з питань анкети має бути отримання тільки однієї відповіді. Так, питання “В яких соцмережах ви зареєстровані і як багато часу в них проводите?” Необхідно розділити на наступні частини. Перша: “В яких соцмережах ви зареєстровані?” і друга - “Як до багато часу ви в них проводите?”.

2. Не вживайте слова з безліччю смислів. Зовні здаються простими питання типу «Який шоколад ви їсте?» респонденти можуть зрозуміти по-різному. Одні – як марку шоколаду, інші, який вид (молочний, гіркий), а треті як форму (плитка, цукерки). Також не варто застосовувати спеціалізовані терміни.

3. Уникайте запитань “в лоб”. Не питайте: “за скільки склали резюме у юриста?”. Правильно поцікавитися “Можете згадати, коли останній раз відвідували юриста?”, і тільки якщо відповідь позитивна, дізнавайтеся ціну.

4. Не підводьте опитуваного до якої-небудь відповіді. Не починайте запитання з таких слів як “Чи вірно те, що”, “Чи не вважаєте ви, що”.

5. Будьте обережні з особистими темами. Зазвичай респонденти легко справляються із завданнями, які здаються їм допустимими, але варто заговорити на теми, спрямовані на отримання особистих даних (вік, статус, інтимна інформація, наприклад, використання контрацепції), візаві бентежаться. Оптимальним варіантом для вирішення цієї проблеми буде пояснення: “Наступні питання будуть дуже особистого характеру, але запевняю, що відповіді залишаться конфіденційними”.

Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?