На головну - Праця людини - Скільки заробляють юристи в Україні?

Скільки заробляють юристи в Україні?

Про заробітки українських юристів можна вести цілу демагогію. Адже юрист - юристу протилежність.

Очікувати «манни небесної» може тільки юрист зі стажем, що пропрацював не менше 10 років, та отримав величезний досвід, репутацію і чималу кількість позитивних відгуків. Але такий юрист знає особисті можливості і собі ціну. А питанням, скільки заробляють юристи в Україні, як правило, цікавляться навіть не випускники вузів, а ті, які тільки вибирають собі улюблену і прибуткову професію.

Про те, скільки заробляє юрист в Україні після закінчення одного з авторитетних юридичних вузів, можна відповісти однозначно - не більше 8000 гривень. Аналізуючи ринок працевлаштування, пропозиції різних компаній в Україні, помічена тенденція пропонованої заробітної плати, що в середньому становить від 5000 гривень, а то і того менше. Так, є пропозиції від 7000, 8000, але особливо радіти не потрібно. На таку вакансію в середньому від 70-100 претендентів. Можна запевнити з упевненістю, що менеджери по роботі з персоналом навіть не всі надіслані їм резюме беруть до уваги! Відверто кажучи, вони навіть частково і не читаються. Надія, грубо кажучи - «на лотерею», або «закинуте слівце», що не без цього.

Де «роблять» гроші, там і заробіток побільше, або скільки заробляють юристи в банках? Банки на сьогодні одна з платоспроможних галузей в Україні, тим не менш юристи і там не особливо кишені розставляють ширше. Потрібно відзначити, що на заощадження свого іміджу і авторитету, банк юриста з початковим рівнем на роботу навряд чи прийме. Як правило, вимагають стаж мінімум у три роки, знання іноземної мови, а то й дві вищі освіти. А за це запропонують в середньому від 7000 грн. за відпрацьований місяць. Начальник юридичного відділу може попросити заробітну плату від 10 000 гривень, але на таку посаду призначають не так просто. Тут крім знань і досвіду вже враховуються якості авторитету лідера. Може і не обійтися без особистого знайомства, незважаючи на досвід, знання, особисті “зв'язки” в судах, прокуратурах тощо.

Так, є банки в Україні, де юристи заробляють від 30000 і набагато вище, але там інша система оплати. Скажімо - відсоток від стягнення боргів за кредитом, який в середньому становить 3-5%. Якщо, наприклад, юрист банку повернув борг через суд 1000000, то і заробіток складе 30-50 тисяч!

Якщо, все таки є нагода працевлаштуватися на більш оплачувальну роботу, то у нагоді стане порада, як звільнитися без відпрацювання з попереднього місця роботи.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?