На головну - Праця людини - Забрати борг по зарплаті

Забрати борг по зарплаті

Борг по заробітній платі можна забрати тільки в тому випадку, якщо людина офіційно або згідно з чинним законодавством (КЗПП) працевлаштована.

Борги при працевлаштуванні за словесною домовленністю або «чесному» слові законним шляхом не забираються. На цю тему витрачати час марно.

Згідно з КЗПП зароблені борги мають повернути у день звільнення. Крім видачі довідки на вимогу співробітника, трудової книжки, зобов'язані видати заборгованість по зарплаті крім того компенсацію за невикористані дні відпустки. В Україні практикується поділ зарплати на чорну та білу, тобто через банк з податками і в конверті. Це зокрема в комерційних структурах. Сумніву немає, що білу зарплату повернуть, бо у разі не повернення, при заборгованості більше місяця, настає відповідальність (ст. 175 КК України). Хоча і бувають випадки не повернення офіційної заробітної плати, до прикладу підприємство банкрут! Проте є майно, матеріальні цінності тощо.

Необхідно змусити роботодавця повернути чесно зароблені гроші, створивши при цьому навколо нього положення, в якому він має зрозуміти, що вигідніше буде віддати. Із заявою в міліцію звертатися не доцільно. Такі заяви як правило розглядають працівники ВБЕЗ і мало ймовірності, що вони поставляться до виконання службових обов'язків належним чином. В крайньому випадку отримають користь для себе. Краще заяву подавати в прокуратуру, якщо прокуратура визнає за потрібне, то направить в міліцію, але вже з контролем - «виконати і доповісти»! До заяви потрібно долучити докази, ксерокопія трудової книжки, з відміткою про прийняття та звільнення, якщо є трудовий договір. Свідки, їх можна просто вписати, адреси, телефони. У разі необхідності їх визвуть та допитають. У заяві потрібно вказати всі подробиці, просити провести ретельну перевірку підприємства-боржника, бухгалтерську звітність тощо. Копію заяви направляємо в податкову і міську адміністрацію, для надійності. Чим більше перевірок в роботодавця, тим швидше він зрозуміє - «треба борг повернути»!

Якщо у такому випадку роботодавець, якимось чином відмовиться повертати «борг по зарплаті», то прийдется звертатися до суду з позовною заявою про виплату заробітної плати, компенсації за затримку, компенсації за несвоєчасний розрахунок і моральної шкоди. Приклад позовної заяви.

На останок, рекомендують подати заяву роботодавцю, для отримання офіційної відмови у поверненні боргу, а далі її використовувати в якості доказу, повірте — це марна трата часу!
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?