На головну - Праця людини - Якщо профком не дає згоди на звільнення

Якщо профком не дає згоди на звільнення

Порядок звільнення працівника (розірвання трудового договору) за ініціативою власника, його представника та за попередньою згодою профкому (виборного органу профспілкової організації) викладено в статті 43 Кодексу Законів про працю.

Не згоду на звільнення працівника профком (орган первинної профспілкової організації) має обгрунтувати та надати у триденний срок рішення власнику чи його представнику. Якщо рішення у зазначений срок не подано, то вважається, що згода на звільнення працівника прийнята. Подання власника або його представника на звільненя працівника розглядається профкомом в його особистій присутності, у пятидений срок. Без працівника може розглядатися подання на звільнення тільки за його письмовою згодою. У разі неявки працівника до розгляду поданя, засіданн переноситься на наступний термін розгляду. При повторній неявці, рішення приймається профкомом без самого працівника.

У разі, коли працівник є членом декількох профкомів (профспілкових організацій), що діють в організації, підприємстві, згоду на його звільнення дає профком тієї організації, до якої подано подання власником або уповноваженим ним органом. Термін розірвання трудового договору за згодою профкому не пізніше одного місяця.

Якщо всетаки профком не дав згоди на звільнення і його рішення не має обгрунтувань, то власник чи оповноважений ним орган має повне право звільнити (розірвати трудовий договір з працівником) самовільно.

Спірні питання по незаконності звільнення працівника розглядаються у суді. Якщо власник або його предствник самовільно звільнив працівника, без звернення з поданням до профкому, то суд припиняє розгляд справи і дає запит до профспілкової організації або її представника. І тільки після отриманої відповідді продовжує розгляд справи по суті.

Без згоди профкому звільнення працівника (за ініціативою власника) допускається з наступних підстав (ст.431 КЗПП):

 - повної ліквідації організації, підприємства або установи;

 - негативних результатів випробування, обговорених під час прийняття на роботу;

 - звільнення з сумісництва, якщо на цю роботу йде інший працівник, що не працював по сумісництву;

 - поновлення на роботу працівників, що раніше виконували цю роботу;

 - звільнення працівника, що не є членом профспілки;

 - звільнення з підприємств, установ чи організацій, де відсутня профспілкова організація;

 - звільнення керівників підприємств, установ, організацій (філіалів, представництв, відділеннь та інших відокремлених підрозділів), їх заступників, головних бухгалтерів підприємств, установ, а також службових осіб митних органів, державної податкової інспекції, яким присвоєно персональні звання, та службових осіб державної контрольно-ревізійної служби і контролюючих державних органів за цінами, працівників, що обираються або призначаються на керівні посади державними органами, місцевими та регіональними органами самоврядування, а також громадськими організаціями, іншими громадськими об'єднаннями;

 - звільнення працівника, що вчинив на місці роботи розкрадання. Має бути рішення суду про притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності.

В деяких випадках передбаченні законодавством і інші можливості та підстави звільнення працівника без згоди профспілкової організіції, за ініціативи власника, його представника.





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?