Як звільнитися з роботи без відпрацювання?
Звичайно, що звільнення з роботи за власним бажанням (з ініціативи працівника) передбачає письмове попередження керівника (подання заяви на звільнення) про власний намір, за дві неділі.
Тобто, обов'язкове відпрацювання в двох-недільний термін. Це зумовлено тим, що керівник за цей період має знайти нового працівника і призначити його до місця роботи. Передбачена трудовим за законодавством (ст.38 КЗПП України).
Але бувають випадки, коли потрібне термінове звільнення та без обов'язкового відпрацювання. Причини можуть бути різними: знайдено нове, більш вигідніше місце роботи, вирішення негайних сімейних проблем, раптова зміна місця проживання тощо. Альтернативою у цьому буде подання заяви про звільнення за згодою сторін.
Порядок звільнення з роботи за згодою сторін відбувається наступним чином. В день звільнення керівник або його представник має видати трудову книжку і копію наказу (на вимогу працівника). В той же день провести з працівником повний розрахунок заборгованості по заробітній платі, за невикористанні дні відпустки тощо. У разі відсутності працівника, розрахунок проводиться наступного дня або в іншій послідовності, що викладено у ст.116 КЗПП України.
Зразок заяви на звільнення за власним бажанням можна скопіювати далі по тексту:
Керівнику ТзОВ “Зразок”
______________________
______________________
______________________
(займана посада, ПІП)
Зразок заяви
на звільнення за згодою сторін
Прошу звільнити мене із займаної посади __________________________
_________________________________________________________________
відповідно до п. 1 ст. 36 КЗпП за згодою сторін
з "___"______________2014___ року.
“ ”____________2014 р. ________/________________
(підпис)
Якщо так трапилося, що згоди на звільнення не дають, то можна ознайомитися з наступним надрукуванням.