На головну - Юридичні статті - Заробітна плата. Гарантії та компенсації

Заробітна плата. Гарантії та компенсації

       Заробітна плата можна сказати грошова винагорода роботодавцем за виконану роботу. В залежності від складності та умов роботи, якості виконання, професійності працівника і залежить розмір заробітної плати.  Розмір заробітної плати визначається відповідно до закону. Заборонено встановлювати менше ніж мінімальний а максимальний розмір заробітної плати обмежень не має.

      Мінімальний розмір заробітної плати – встановлений законодавством розмір плати за звичайну, просту, без освітню роботу, нижче якого забороняється встановлювати помісячну оплату.

      За роботу в надурочний час, в шкідливих умовах, важких, особливо важких умовах не включається доплата до мінімальної заробітної плати.

      Розмір та оплата праці для працівників встановлюється підприємствами самостійно та зазначається у колективному договорі. Також у колективному договорі визначається розмір окладів, тарифних ставок відповідно до наявних коштів, але не нижче мінімального розміру.

       У підвищеному розмірі оплачується робота у нічний час, не нижче 20% тарифної ставки за кожну годину роботи. Робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі. Працівники з нормованим робочим днем мають право на оплату роботи в надурочний час, незалежно є їх обов’язкова робота чи ні.

      Компенсація за надурочну роботу наданням відгулу не допускається для відрядників – подвійними розцінками, працівникам праця, яких оплачується за ставками, годинними або денними, працівникам які одержують місячний оклад.

      У разі переведення працівника на іншу, менш оплачувальну роботу, на протязі двох неділь за ним зберігається попередня заробітна плата.

      При освоєнні нового виробництва, керівник може проводити доплату працівникам на термін до шести місяців.

       Заробітна плата виплачується регулярно у робочі дні відповідно до колективного договору, але не менше двох разів на місяць, через термін, що не перевищує шістнадцяти діб. Коли виплата заробітної плати припадає на вихідні дні або святкові, то виплачується напередодні.

      Під час виплати заробітної плати роботодавець зобов’язаний повідомити наступне: сума заробітної плати з розрахунком, сума та підстави відрахувань, фактична сума яку необхідно отримати

      При звільненні працівнику зобов’язанні виплатити всі суми що належать від роботодавця саме у день звільнення. У разі відсутності працівника, виплата може бути проведена не пізніше наступного дня після звернення працівника за виплатою.

     У разі невиплати звільненому працівникові розрахунку з вини роботодавця, має бути виплачений середній заробіток за увесь час порушеного терміну розрахунку.

      Заборонено законодавством будь-яким чином обмежувати працівника у вільному розпорядженні власною заробітною платою.

Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?