На головну - Юридичні статті - Порядок приватизації житла, квартири

Порядок приватизації житла, квартири

Приватизація житлового приміщення починається з того, що наймач та члени його сім’ї в повному складі звертаються до начальника житлово-експлуатаційної організації, яка обслуговує будинок (ЖЕК, ЖЕУ тощо) і оформлює заяву на приватизацію житлового приміщення.

           Згода тимчасово відсутніх членів сімї наймача на приватизацію житлового приміщення повинна   бути підтверджена письмово і додається до заяви. В житлово-експлуатаційній організації оформлюється довідка (Ф-3) про склад сімї наймача та займане житлове приміщення. До довідки повинні бути включенні особи, які тимчасово відсутні, але мають право користуватися житловим приміщенням.

         Заява, довідка про склад сім’ї та займане житлове приміщення, довідка про пільги подаються потім до відділу приватизації державного житлового фонду, за місцем розташування житлового приміщення, що приватизується.

        Технічний паспорт на житлове приміщення, що приватизується, інколи готують в житлово-експлуатаційній організації, а інколи це роблять відповідні організації, що мають на це ліцензію.

        Відділ приватизації державного фонду виконкому відповідної районної Ради народних депутатів видає власникам житлового приміщення свідоцтво про право власності на житло, яке обов’язково повинно бути зареєстроване в бюро технічної інвентаризації (БТІ). При видачі власникам квартири свідоцтва про право власності на це житло у паспортах всіх повнолітніх членів сім’ї і у свідоцтвах про народження неповнолітніх ставляться відповідні штампи про використанні права на безоплатну приватизацію державного житла.

        Строк оформлення свідоцтва про право власності на житлове приміщення не повинен перевищувати одного місяця з дня подачі заяви у відповідний відділ приватизації державного житлового фонду. Коли фізична або юридична особа відповідно до чинного законодавства стає власником житла, вона набуває право володіти, користуватися і розпоряджатися цим житлом.

        Якщо у свідоцтві про право власності на житло власниками зазначені всі члени сім’ї і частка кожного з них не визначена, житлове приміщення належить всім членам сімї на праві спільної власності. Договір на визначення часток у спільній сумісній власності посвідчується нотаріусом, реєструється в БТІ і є невід’ємною частиною свідоцтва про право власності на житло.

        В разі безпідставної відмови громадянам у приватизації займаних ними житлових приміщень, спори можуть вирішуватися у судовому порядку.





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?