На головну - Поради юристів - Приватизація землі під приватним будинком в 2014 році

Приватизація землі під приватним будинком в 2014 році

Приватизація землі під приватним будинком у 2014 році, що нового? У 2013 році на земельному ринку України відбулися круті зміни. З прийняттям нового Державного кадастру, де зафіксовані основні фізичні, геодезичні і фінансові характеристики всіх земель, помінялися і «правила гри» при оформленні окремих ділянок. Практика приватизації дещо спростилася: тепер достатньо отримати виписку із Земельного реєстру, однак для цього попередньо потрібно пройти бюрократичні жорна української адміністративної системи.

Раніше процедура приватизації землі зводилася до наступної логіки. На першому етапі місцева рада (саме цей орган місцевого самоврядування надає право на володіння земельною ділянкою) видає дозвіл на складання проектної документації. Після чого громадянин направляється в спеціалізований заклад або відділ землеустрою тої ж ради, де йому за певну плату (найчастіше в корупційній формі) видають необхідні документи. Далі починається процедура узгодження тексту проекту з Державним земельним агентством. Саме ця структура займалася реєстрацією ділянок, вносячи необхідні дані в Державний кадастр земель. За підсумками всіх адміністративних пертурбацій видавався Акт про власність на земельну ділянку, який, у свою чергу і затверджувався місцевою радою. Тільки після цього громадянин України ставав повноцінним власником вже своєї ділянки. Причому що характерно: призначення самої землі, під забудову, приватний будинок або ведення фермерської діяльності - значення не мало. Важливо було тільки те, як довго (рік або більше) йшли оздоблювальні роботи і в яку за підсумком суму обійшлося довгоочікуване землеволодіння.

Тепер же, за новими правилами, процедура складання земельної документації залишилася незмінною, але відвідувати Держагентство потрібно тільки один раз, і то заради оформлення акта про держреєстрацію. На руки видається витяг з Державного земельного кадастру. Ніякого акту про право на володіння земельною ділянкою вже немає.

Процес реєстрації землі під приватним будинком починається відразу ж після сплати державного мита та послуг Агентства з реєстрації. Триває мінімум 14 робочих днів. По ідеї, якщо за вказаний час ніякі документи не видані, то державний реєстратор може бути оштрафований. На практиці потрібний хабар, чим більше, тим швидше тривають реєстраційні роботи. Зауважимо, що якщо не будуть потрібні додаткового роду виплати, то приватизація земельної ділянки обійдеться приблизно в 5000 грн. Ця сума може варіюватися залежно від її особливостей, місце знаходження, розмірів тощо. Взагалі, потрібно орієнтуватися на місцевості. Ніхто однозначних розцінок по телефону не дасть.

Як доповнення необхідно уточнити кілька питань.

По-перше, на приватизованій ділянці повинен розташовуватися будинок, в якому були зареєстровані його власники. В іншому випадку документи не оформлюються, хоча цей момент в законодавстві не прописаний.

По-друге, з державним реєстратором, як і з будь-яким іншим бюрократом, потрібно “дружити”. Довести свою правоту, тим більше в судовому порядку, практично неможливо.

По-третє. Не потрібно скупитися на витрати. Нормативні акти змінюються на стільки швидко, що встигнути за новими правилами, точніше, формулюваннями старих підзаконних актів, записок, розпоряджень, просто нереально. Отримати, особливо за законом, землю не вийде. Краще відразу заплатити. У всякому разі, вийде дешевше, ніж купувати землю.

По-четверте, місцева рада має право прийняти рішення на виділення земельної ділянки, так і її відбір. Тому «дружити» доведеться не тільки з чиновниками, але і з місцевими депутатами. Особливо якщо мова йде про велику ділянку, розташовану в «хорошому», з комерційної точки зору районі.


Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?