На головну - Поради юристів - Як отримати статус біженця в Італії?

Як отримати статус біженця в Італії?

Іноді в житті деяких людей трапляються ситуації, коли вони вважаються «невизнаними геніями у своїй країні», тобто на батьківщині їм доводиться зазнавати переслідування, гоніння, які позбавляють або применшують їх громадянські права. Нерідко такі люди змушені покинути негостинні країни в пошуках притулку для забезпечення власної безпеки. Історії відомі багато прикладів гонінь на різні соціальні групи, починаючи з часів створення світу. З Біблії ми можемо помітити, що постійні гоніння євреїв у Єгипті зробили їх вимушеними переселенцями, що змусило шукати притулок на нових неосвоєних землях в Палестині.

На підставі Женевської Конвенції з прав людини, біженцями визнаються іноземці, до яких належать громадяни інших країн та особи без громадянства, що переживають в країні гоніння із-за своїх переконань, расової приналежності, поглядів, заснованих на особистих правах людини, визнаних такими у цивілізованому світі (державами, що визнали Конвенцію про права, інші міжнародні правові акти в цій сфері).

В Італії, державі, яка є учасницею Європейського Союзу, та визнає основні особисті права людини, іммігрантам надають статус біженця на основі декількох внутрішніх і міжнародних нормативних актів. Згідно з цим законодавством, допомога мігрантам, переслідуваних у країнах перебування, може бути надана у вигляді двох видів підтримки:

- надання статусу біженця;
- субсидований захист переслідування мігранта.

При обох видах захисту уряд Італії надає комплекс соціальних, політичних та особистих гарантій людині, в тому числі і фізичної безпеки. Незважаючи на непогану правову регламентацію процедури отримання субсидованого захисту від уряду Італії і отримання статусу біженця, особі ніяк не обійтися без кваліфікованої допомоги адвоката. Так, наприклад, факти переслідувань, реальної або апріорної загрози особистим правам людини, членам її сім'ї, повинні бути якісно доведені. Доказуванню підлягає і неможливість розв'язання проблеми в країні перебування законними способами. У разі відсутності таких - тільки досвідчений адвокат може надати експертний і впливовий висновок від правозахисних організацій, міжнародних спів-товариств, про недемократичність та правову недорозвиненість тієї чи іншої держави.

Фахівці нашої компанії неодноразово домагалися отримання статусу біженця вимушеним переселенцям з азіатських країн, де за злочини проти власності національним і кримінальним законодавством передбачена смертна кара, тобто законне (легальне) позбавлення життя. Для того щоб правильно вибудувати ланцюжок «порушення майнового права - тягне за собою позбавлення природного права» необхідно виконати величезну роботу кваліфікованого аюриста, щоб довести невідповідність покарання. Залучити до справедливого покарання особу в країні, яка надала їй притулок, а далі соціалізувати такого біженця на новій батьківщині (видати дозвіл на проживання в Італії, забезпечити роботою).

Згідно із законами Італії, особи, що законно перебувають на її території, з моменту подання заяви про надання статусу біженця, можуть розраховувати (при законослухняній поведінці) на отримання права на постійне проживання в Італії, а пізніше - можливо і на громадянство.


Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?