На головну - Поради юристів - Як закрити кредитку, наприклад — ПриватБанку?

Як закрити кредитку, наприклад — ПриватБанку?

Як закрити кредитну картку будь якого банку в Україні, або наприклад — ПриватБанку? Питання здається наївним і не вартим уваги, та насправді багато користувачів так званих швидких кредитів, погасивши повністю весь борг, та забувши про картку, через деякий час дізнаються про "немаленьку" суму заборгованості. Суть в тому, що кредитор аж ніяк не зацікавлений в тому, щоб карточка лежала без діла і нею ніхто не користувався, звідси і з'являється безліч нюансів (невідомих спочатку), написаних дрібним непомітним шрифтом у договорі, з яких і нараховуються дивні відсотки (нібито поповнення мобільного рахунку, начебто за вашою згодою, плата за страховку, за можливість користування кредитом тощо). Але тим не менше все це трапляється законним шляхом і щоб не доводити свою правоту перед могутньою банківською системою в суді, закрити кредитку потрібно правильно. І неважливо який банк, “ПриватБанк”, “АТ Ощадбанк” чи інший, карткова система майже однакова.

І так, першим і обов'язковим кроком для закриття кредитної картки потрібно погасити весь борг з усіма відсотками. Дізнатись про суму боргу найкраще в особистому кабінеті інтернет-банкінгу (в ПриватБанку це Приват24), або в офісі банку, також можна зателефонувати в контакт центр і уточнити суму в спеціаліста.

Найкращим способом погасити кредит - звернутись у відділення банку-емітента. Тут з допомогою працівників напишете заяву, пересвідчитесь про відсутність боргу на картці і офіційно закриєте її. Обов'язково прослідкуйте чи працівник відділення фізично знешкодив картку, зрізавши магнітну стрічку або зламавши її. А видана довідка про відсутність заборгованості перед банком допоможе при виникненні будь-яких претензій чи спірних ситуацій.

Альтернативним, але менш надійним способом, є закриття кредитки через інтернет-банкінг. В цьому разі слід обов'язково зателефонувати в контакт-центр, уточнити залишок на балансі, наявність боргу, в разі чого погасити його, залишити заявку на закриття. Тут важливо не плутати блокування картки з розриванням кредитного договору. Блокування не виключає зняття річних відсотків за користування чи додатковий сервіс і залишає картку в дії, просто з нульовим кредитом. Також гасячи кредит заочно робіть це з точністю до копійки, при любому присутньому балансі банк не зможе знешкодити картку (в Приват24 напроти рахунку картки має бути “0”).

Тепер після подання заяви будь-яким способом, банку потрібно 45 днів для закриття рахунку, це стандартна процедура пов'язана з можливістю проведення операцій з карткою заданих раніше, наприклад, списання коштів за покупку. Разом з закриттям рахунку повністю закривається кредитна лінія.

Отриманий поштою лист із банку, про закриття карткового рахунку, потрібно зберігати.


Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?