На головну - Україна-кримінал - Підробка документа, стаття і покарання

Підробка документа, стаття і покарання

Підробка документів (штампів і печаток) безсумнівно тягне за собою кримінальну відповідальність, про це всі знають, хоча незнання закону не звільняє від відповідальності, тим паче є люди які цим нехтують. Адже не озброєним оком і не видно, але не тут то було. Кому треба, той тільки по одному підпису або печатці відрізнить підробку від оригіналу.

Як показує практика, найбільша кількість підробки документів (печаток і штампів) в Україні - це на ринках, здавалось би, а навіщо? Санітарні книжки, як сущий хліб для працівників міліції. Вилучивши санітарну книжку в недобросовісного продавця міліціонер відразу отримує два результати, а про це далі. Адже продавцю, щоб офіційно пройти комісію необхідно, як мінімум тиждень вистояти в чергах біля кабінетів лікарів і лаборантів. А тут хитромудрі пропонують готову санітарну книжку, і всього за 50 гривень.

На другому місці підробка документів трапляється в громадському транспорті. Економія одного квитка на проїзд - зберігаємо 1,5 гривні, а вдень 3, тим більше в місяць або на рік - вже кругленька сума. Здавалося б, купив підробку пенсійного або інвалідного посвідчення і катайся «на шару». Але не тут то було! Досвідчений контролер виявить підробку одним поглядом, тому, що це їхній хліб! У Києві траплявся випадок, коли працівник військкомату, що пред'явив підроблене посвідчення учасника бойових дій у тролейбусі, після віддавав 5000 доларів хабара контролерам, за не передачу підробки в міліцію! Як пізніше виявилося, за цим підробленим посвідченням він отримав у свій час квартиру!

Яка відповідальність за підроблені документи, стаття?

Відповідальність за використання підробленого документа передбачено в частині 4 ст. 358 КК України (штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850 гривень, арешт до півроку або обмеження волі до двох років). Але тут ще є відповідальність за вступ в злочинну змову, з особою, що збуває підроблений документ (дві людини - група осіб), тобто відповідальність передбачена у частині 3 цієї ж статті (обмеження або позбавлення волі на строк до п'яти років).

Ось чому міліціонери отримують одразу два результати на одній людині. А особи, що виготовляють підроблені документи попадаються дуже рідко. І оформити цей злочин простіше інших, бігати ні за ким, хитромудрі розробки проводити немає необхідності. Попросив контролерів громадського транспорту надати “жертву”, або самому пройтися по ринку і за 5-10 хвилин знайти підробку штампів і печаток у санітарній книжці.Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?