На головну - Поради юристів - Якщо банк збанкрутував, що буде з кредитом?

Якщо банк збанкрутував, що буде з кредитом?

Як тане платоспроможність деяких позичальників, так і тануть банки, одне з іншим частково взаємопов'язано. А якщо навпаки — позичальник платоспроможний, а банк збанкрутував, то чи потрібно сплачувати кредит, і кому?

Так склалося, що в Україні всі зовнішні борги взяті владою, перейшли на плечі простого народу у вигляді кредитів. І не просто борги, а в подвійному, а то й в потрійному розмірі. Тому люди доцільно задають таке питання.

Якщо навіть і визнали банк банкрутом, він «лопнув», то всі активи, майно, в тому числі і борги продаються. На час продажу призначається тимчасовий уряд на чолі з ліквідатором. Ця процедура не швидка, може тривати і декілька років. У цей час деякі банки беруть плату за кредитами в звичайному режимі. Наприклад, відділення закриті, а в центральному працює одна каса, спеціально для погашення боргів і прийому інших платіжних зобов'язань.

Якщо банк визнаний банкрутом, то і кредити можуть продати іншому банку з дисконтом (наприклад за пів ціни). У таких випадках новий власник кредитного пакету повинен повідомити позичальників письмово, вказавши відповідні реквізити для погашення боргу.

Тут потрібно сказати, що відсотки, сума боргу, у випадку продажу, для позичальника не збільшується, умови погашення кредиту залишаються колишніми.

Буває і так, що у проблемного банку нема кому викупити борги за кредитами. Тоді збанкрутілий банк вимагає повернення боргів в позичальників достроково. Найчастіше такі умови прописані в кредитних договорах. У цих випадках страждають в першу чергу «іпотечники», ті у кого майно під заставою.

Можна зробити висновок один, в будь-якому випадку борги потрібно віддавати, будь то банк чи кредитна спілка, так сон спокійніший, і проблем менше!


Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?