На головну - Типові документи - Як скласти заповіт?

Як скласти заповіт?

Як правильно скласти заповіт? Складання заповіту — передача права на володіння своїм рухомим чи нерухомим майном після смерті, іншій особі на власний розсуд: рідним, друзям, знайомим, будь-кому. До заповіту можна включати, як одну особу, так і декількох. Регулюється складання заповіту в Україні цивільним законодавством (ЦК України).

Насамперед потрібно наголосити, що заповіт
— юридичний документ і складання його власноручно не бажане, так як потребує певних правил і вимог, крім того складається на офіційному бланку. Обов'язкове нотаріальне посвідчення, а за відсутності державного нотаріуса у сільській місцевості — посвідчується головою селищної ради. Нотаріус сам складає заповіт зі слів заповідача особи. Присутність спадкоємця за заповітом в нотаріуса не обов'язкова.

Для складання заповіту потрібна особиста присутність, через посередників і представників за дорученням заповіт не складається. Для складання заповіту до нотаріуса потрібно надати особистий паспорт громадянина України, податковий номер і всі право-установчі документи на майно (квартиру, дім, ділянку, автомобіль тощо), що вноситься до заповіту.

Складений заповіт — заповідач має право в будь-який день відмінити, або змінити вимоги на власний розсуд.

Приблизний зразок складання заповіту:

м.  Вишгород, дві тисячі тринадцятого року, липня місяця, 4 числа.

Я, Заповітний Заповіт Заповітович, що народився 8 вересня 1935 року в м. Вишгород, Київської області, що мешкаю м. Вишгород, вул. Шолуденка 3, на випадок моєї смерті роблю наступні розпорядження:

1. Належний мені будинок та прилеглу земельну ділянку, що знаходяться на території Вишгородського району в селі Нові Петрівці, сільської ради села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області по вул. ______________, і належать мені на підставі:____________________ (повний перелік документів) заповідаю своїй дочці Заповітній Зінаїді Заповітовні.

Зміст статей 1234, 1241, 1254 Цивільного кодексу України мені нотаріусом роз’яснено в повному обсязі.


Заповіт прочитано вголос особисто мною Заповітним Заповітом Заповітовичем, та мною підписано власноручно у присутності нотаріуса в приміщенні Вишгородської державної нотаріальної контори (м. Вишгород, вул. Київська, 5) в 14 годин 27 хвилин.
На моє прохання заповіт виготовлено нотаріусом за допомогою загальноприйнятих технічних засобів.
Заповіт складено та підписано в двох примирниках, один з яких залишається в справах державної нотаріальної контори, а другий видається заповідачу.

Підпис ____________ Заповітний Заповіт Заповітович

4 липня 2013 року цей заповіт посвідчено мною, Іванченко І.І., державним нотаріусом Вишгородської державної нотаріальної контори.
Заповіт записаний мною, нотаріусом, зі слів Заповітного Заповіта Заповітовича.

Заповіт до підписання прочитано вголос заповідачем гр. Заповітним Заповітом Заповітовичем i власноручно підписано ним у моїй присутності.

Особу заповідача встановлено, дієздатність її перевірено.

Зареєстровано та внесено до реєстру за № 987.

Державний нотаріус _________ Підпис, прізвище, печатка





Схожі записи:
Наступні записи:
Попередні записи:

 
Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?