На головну - Україна-кримінал - Розслідування хуліганства

Розслідування хуліганства

Розслідування хуліганств в Україні належить безпосередньо до міліції, органів дізнання або слідчим органам. Має повне право і разслідувати хуліганство прокуратура, але це не їх підслідність і вони цим не займаються. Постараюсь прояснити, які основні дії проводяться для розслідування. Більш докладно розповідати немає особливої ​​потреби, а коротко про головне.

Хотілося сказати, що для розслідування хуліганства особливих зусиль і витрат не потрібно. Можна висловитися, що найпростіші кримінальні справи. Все що потрібно - це заява потерпілого, два свідки або більше, в деяких випадках експертиза. Давайте наприклад розберемо найпростіший і типовий приклад бійки на вулиці. Звертається чоловік (потерпілий), що його побив безпрічінно на вулиці невідомий. У першу чергу подаємо заяву в міліцію, як підстава для порушення кримінальної справи. Працівник міліції, що приймає заяву зобов'язаний видати направлення на судово-медичну експертизу, встановити і опитати свідків, що їх спокій було грубо порушено. Розкрити злочин!

Судово-медична експертиза встановлює степінь тілесних пошкоджень, як правило це легкі тілесні пошкодження, якщо середні або тяжкі, то настає інша кримінальна відповідальність або в сувокупності.
Якщо затриманий підозрюваний, провину усвідомлює і кається, то збираються матеріали протокольної форми. Протокол (з описом злочину), обвинувачувальний висновок затверджений прокурором, а також інші матеріали (пояснення свідків, акт експертизи) протягом десяти днів направляються до суду. У таких випадках звинувачення пред'являють по ч.1 ст. 296 КК України, відповідальність: штраф, арешт до 6 місяців або обмеження волі до 5 років (умовно або відстрочка вироку). Суб'єкт злочину є особа якого настало 14 років.

В інших випадках, наприклад скоїв хуліганство раніше судимий або не один а декілька, із застосуванням вогнепальної або холодної зброї, порушується кримінальна справа і передається слідчому для рслідування. Цей процес за десять днів ніяк не закінчується, до місяця, а в практиці були випадки і до півроку, а то й більше. Відповідно і покарання інше, ч.2 - скоєне групою осіб, позбавлення волі до 4 років або обмеження волі до 5 років. Ч.3 - вчинене особою раніше судимою за аналогічний злочин або дії направлені на опір представникові влади, термін від 2 до 5 років позбавлення волі. Ч.5 теже дії із застосуванням вогнепальної або холодної зброї, предметів зараня приготовлених для нанисення тілесних пошкоджень, термін - позбавлення волі від 3 до 7 років.

В таких кримінальних справах проводяться допити як потерпілого, свідків так і підозрюваних. Експертизи, крім встановлення ступеня тілесних ушкоджень, зброї або інших вилучених предметів. Акти вилучення, протоколи огляду місця пригоди. Очні ставки між потерпілим і підозрюваним та багато інших слідчих дій передбачених КПК України, перелік яких залежить від професіоналізму самого слідчого.

Для перегляду статей за іншою темою.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук

Сайт на іншій мові
  • Русский (Russian Federation)
  • Ukrainian (UA)
Консультації на форумі
Залиште власну думку
Як часто звертаєтеся за послугою або консультацією юриста?