Розслідування хуліганства
Хотілося сказати, що для розслідування хуліганства особливих зусиль і витрат не потрібно. Можна висловитися, що найпростіші кримінальні справи. Все що потрібно - це заява потерпілого, два свідки або більше, в деяких випадках експертиза. Давайте наприклад розберемо найпростіший і типовий приклад бійки на вулиці. Звертається чоловік (потерпілий), що його побив безпрічінно на вулиці невідомий. У першу чергу подаємо заяву в міліцію, як підстава для порушення кримінальної справи. Працівник міліції, що приймає заяву зобов'язаний видати направлення на судово-медичну експертизу, встановити і опитати свідків, що їх спокій було грубо порушено. Розкрити злочин!
Судово-медична експертиза встановлює степінь тілесних пошкоджень, як правило це легкі тілесні пошкодження, якщо середні або тяжкі, то настає інша кримінальна відповідальність або в сувокупності.
Якщо затриманий підозрюваний, провину усвідомлює і кається, то збираються матеріали протокольної форми. Протокол (з описом злочину), обвинувачувальний висновок затверджений прокурором, а також інші матеріали (пояснення свідків, акт експертизи) протягом десяти днів направляються до суду. У таких випадках звинувачення пред'являють по ч.1 ст. 296 КК України, відповідальність: штраф, арешт до 6 місяців або обмеження волі до 5 років (умовно або відстрочка вироку). Суб'єкт злочину є особа якого настало 14 років.
В інших випадках, наприклад скоїв хуліганство раніше судимий або не один а декілька, із застосуванням вогнепальної або холодної зброї, порушується кримінальна справа і передається слідчому для рслідування. Цей процес за десять днів ніяк не закінчується, до місяця, а в практиці були випадки і до півроку, а то й більше. Відповідно і покарання інше, ч.2 - скоєне групою осіб, позбавлення волі до 4 років або обмеження волі до 5 років. Ч.3 - вчинене особою раніше судимою за аналогічний злочин або дії направлені на опір представникові влади, термін від 2 до 5 років позбавлення волі. Ч.5 теже дії із застосуванням вогнепальної або холодної зброї, предметів зараня приготовлених для нанисення тілесних пошкоджень, термін - позбавлення волі від 3 до 7 років.
В таких кримінальних справах проводяться допити як потерпілого, свідків так і підозрюваних. Експертизи, крім встановлення ступеня тілесних ушкоджень, зброї або інших вилучених предметів. Акти вилучення, протоколи огляду місця пригоди. Очні ставки між потерпілим і підозрюваним та багато інших слідчих дій передбачених КПК України, перелік яких залежить від професіоналізму самого слідчого.
Для перегляду статей за іншою темою.